Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie

Chcem sa spýtať -1. Musím robiť ročne zúčtovanie,keď za rok 2005 som odpracovala len 2 mesiace a môj príjem bol cca 20.000sk? -2. Ako je to s odpočítateľnou položkou na manželku,ktorá má v potvrdení o zúčtovní napísane:zníženie zákl.dane na danovníka 15.000.To znamená,že manžel si odpočíta od 87 936sk tých 15.000 a rozdiel si môže uplatniť?Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Katarína Horská
    Chcem sa spýtať -1. Musím robiť ročne zúčtovanie,keď za rok 2005 som odpracovala len 2 mesiace a môj príjem bol cca 20.000sk? -2. Ako je to s odpočítateľnou položkou na manželku,ktorá má v potvrdení o zúčtovní napísane:zníženie zákl.dane na danovníka 15.000.To znamená,že manžel si odpočíta od 87 936sk tých 15.000 a rozdiel si môže uplatniť?Dík
    l. Pokiaľ tvoje zdaniteľné príjmy nedosiahli výšku 1/2 nezdaniteľnej čiastky t.j. za rok 2005 43968 nemusíš podať DP /treba sa pozrieť na potvrdenie o zdaniteľnej mzde - ak si mala zrazený preddavok zo závislej činnosti ja by som DP podala a zrazené preddavky podľa par. 35 ZoDP by som si vypýtala späť/.
    2. Čo sa týka uplatnenia odpočítateľnej položky na manželku - manžel si môže uplatniť rozdiel medzi 87936 a vlastnými príjmami manželky /sú to hrubé príjmy, príp. nemocenské, materské a pod./.
    Pred zadaním témy skús trošku pohľadať cez HĽADAŤ hore v lište zadaním kľúčových slov. Nájdeš veľa tém, kde určite nájdeš odpovede na tvoj problém. Toto tu už bolo rozoberané.
    Pekný deň a veľa zdaru pri vyhľadávaní v PORADE.
    Ďakujem za odpoveď Pepa.Hľadala som aj v starších príspevkoch,ale nenašla som čo som hľadala,preto som sa obrátila na Poradu priamo s otázkou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.