Zavrieť

Porady

Odvody dôchodcu z dohody

Ahoj Poradáci,
nevedel by mi niekto poradiť? Mám zamestnanca, riadneho dôchodcu, ktorý u nás pracuje na dohodu. Zarobil 75,-eur v hrubom. Viem, že nové odvody pre zamestnanca sú 9,4% a za zamestnávateľa 25,2 % spolu s dôchodkovým starobným a invalidným, počítam mu aj to aj napriek tomu, že už dôchodca je?? A tiež aj poistenie v nezamestnanosti? A ak nie, s akými percentami teda mám rátať??
Ďakujem
Centrum A čo tak viac skúsiť hľadať na porade, na stránke SP, ZP ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

    AnnaČ
    Platí aj do ZP? Ak áno, má nárok aj na nemocenské?

    AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

    AnnaČ
    Zle som to napísala. Chcela som vedieť, či platí aj odvody do ZP. Keďže do SP platí odvody aj na nemocenské, má nárok na PN?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    starobný dôchodca zdravotné odvody z dohody neplatí

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ilona Pozri príspevok
    Neplatí, ako píše ewita, ale len do výšky 2918,70. Ak jeho príjem prekročí túto sumu za rok 2013, príde mu nedoplatok do VZP z ročného zučtovania v r. 2014.
    už nepríde, J. Mihál dnes informoval, že dáva MZ SR návrh novely zákona o zdravotnom poistení, s tým, že RZZP za rok 2013 túto povinnosť nebudú mať, resp. za poistencov štátu bude štát platiť ZP
    veronikasad Si si istá, že ten návrh v parlamente prjde ?

    maya79 je offline (nepripojený) maya79

    maya79
    ja mam trochu iné info....ak pracuje na dohodu a je starobný dôchodca,on si platí len starobné poistenie t.j.4% a zamestnávateľ platí starobné 14%,garančné 0,25%,úrazové 0,8% a rezervný fond 4,75% čiže zamestnávate spolu 19,80%....

    jana1972 je offline (nepripojený) jana1972

    jana1972
    Poberateľ starobného dôchodku a výsluhového dôchodku, ak dovŕšil dôchodkový vek – dohoda o vykonaní práce alebo dohoda o pracovnej činnosti:
    Garančné poistenie
    Úrazové poistenie
    +Starobné poistenie
    +Rezervný fond
    Spolu zamestnanec 4%, zamestnávateľ 19,80%

    AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

    AnnaČ
    Ak pracuje starobný dôchodca na pracovnú zmluvu tiež sa na neho vzťahujú len tieto odvody?

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    AnnaČ Pozri príspevok
    Ak pracuje starobný dôchodca na pracovnú zmluvu tiež sa na neho vzťahujú len tieto odvody?
    Platí všetko okrem IP a PvN

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AnnaČ Pozri príspevok
    Platí aj do ZP? Ak áno, má nárok aj na nemocenské?
    ako súvisí zdr.poistenie s nemocenským ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    AnnaČ Pozri príspevok
    Zle som to napísala. Chcela som vedieť, či platí aj odvody do ZP. Keďže do SP platí odvody aj na nemocenské, má nárok na PN?
    Ak má uzatvorenú prac.zmluvu, platí zdr.poistenie.
    Keďže platí nemocenské poistenie, má nárok na nemocenské ako každý iný zamestnanec (SD nemôže mať uzatvorené dobrovolné nem.poistenie).

    Mydliarova je offline (nepripojený) Mydliarova

    dievča pre všetko Mydliarova
    a ak má uzatvorený pracovný pomer iba na dohodu o pracovnej činnosti, platí aj zdr.poistenie???

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neplatí, ako píše ewita, ale len do výšky 2918,70. Ak jeho príjem prekročí túto sumu za rok 2013, príde mu nedoplatok do VZP z ročného zučtovania v r. 2014.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.