Zavrieť

Porady

Prenájom 2013 a reálne náklady

Prenajímam v svojom dome manželovi kanceláriu, (miestnosť nie je vyňatá z bytového fondu a nie je zaradená do obchodného majetku) na základe nájomnej zmluvy, má k dispozícii kanceláriu a hygienické priestory...Nájomné som doteraz zdaňovala paušálne....

Podľa nového zákonu si môžem uplatňovať náklady:


1. Režijné výdaje -priamo súvisiace s prevádzkou prenajímanej nehnuteľnosti - energie, odvoz odpadu, teda v mojom prípade pomernú čiastku, ale je to tak komplikované, že to nepripadá do úvahy.
V rozličných článkoch na túto tému sa však objavil aj termín OPRAVY, a tu celkom nevidím rozdiel medzi opravou, čo je uznateľný výdavok, a zhodnotením, čo uznateľný výdavok nie je...
Povedzme mám pokazené žalúzie, nedajú sa opraviť, bez žalúzií je nemožné v tejto miestnosti pracovať, je to oprava či zhodnotenie?
Alebo mi praskne omietka, oprava či zhodnotenie?

2. Zatiaľ to vidím tak, že môžem kúpiť gauč, do kancelárie, lebo manžel prijíma klientov, a skromný okruh kancelárskych potrieb, teda nejaký zakladač, kancelársky papier, a ani tým nie som si istá...

Aký máte na to názor? Ďakujem za odpovede
Naposledy upravil adriatika : 15.01.13 at 20:43 Dôvod: chyba v texte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dajanka je offline (nepripojený) Dajanka

    Dajanka
    pri prenájme nehnuteľnosti, ktorá nie je zaradená do obchodného majetku si môžeš do daňových výdavkov uplatniť len výdavky na riadnu prevádzku prenajímanej nehnuteľnosti ako sú energie a ostatné služby

    Prenájom 2013 a reálne náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.