Zavrieť

Porady

Stav zásob a ukončená živnosť

Ahojte.
Prosím, ako by som mala postupovať, ak sa ukončí živnosť a na sklade zostali ešte potraviny, pretože to bolo rýchle občerstvenie. Mohla by som predať tie potraviny v tej istej sume v akej sa urobila inventúra napr. známej a ona by to použila v domácnosti, vôbec to nie je veľká suma. Ale je aj iná možnosť? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SMartina Pozri príspevok
    k 31.12.2012
    Máš dve možnosti :
    1. upravíš základ dane za rok 2012 o nespotrebované zásoby - vtedy faktúru nemusíš vystavovať
    2 alebo zásoby predáš, vystavíš faktúru a keďže táto nebola k 31.12.2012 uhradená, upravíš základ dane o neuhradenú pohľadávku.

    Dopad na základ dane je rovnaký.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ak sa rozhodnem pre možnosť:
    1. upravíš základ dane za rok 2012 o nespotrebované zásoby - vtedy faktúru nemusíš vystavovať

    tak sumu zásob zapíšem do toho istého riadku, kde budem zapisovať aj tie faktúry, ktoré neboli k 31.12.2012 zaplatené ...

    Ďakujem.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    V tlačive, ktoré platilo pre rok 2011 to bol riadok č. 41, 42. Ja by som to zapisala do riadku 41? Správne? Ďakujem.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    ak si stav potravín mala na sklade k 31.12., tak na základe inventúry si inventúrny stav dáš do príjmov a zdaníš.
    Ak ho následne predáš, / po skončení živnosti/, už nezdaňuješ, bolo by to 2x zdanené.
    ps. veronikasad Ti už napísala

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SMartina Pozri príspevok
    V tlačive, ktoré platilo pre rok 2011 to bol riadok č. 41, 42. Ja by som to zapisala do riadku 41? Správne? Ďakujem.
    odpoveď DR SR máš v prvom príspevku

    http://www.porada.sk/t150769-ukoncen...3%A1kladu+dane

    Viba je offline (nepripojený) Viba

    Viba
    Dobrý deň,
    Potrebujem pomoc. V novembri 2011 uplynuli 2 roky dokedy mal podnikateľ vyčerpať dotáciu z ÚP. Doteraz ju nevrátil. A od 1.3.2012 ma zastavenú živnosť na tri roky.
    Čo mám urobiť s tou nevyčerpanou dotáciou, ktorú mám v záväzkoch v DP za rok 2012?

    Stav zásob a ukončená živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.