Zavrieť

Porady

Tipy na dobrý (herný) headset?

Zdravím,

plánujem si kúpiť headset, pričom prioritou je hlavne kvalita mikrofónu (samozrejme okrem kvality reprodukcie zvuku) a je to na herné účely + voicechat. No a 6/8 kanálový zvuk bude len plus.
Rád by som dostal na nejakú radu na nejaké produkty. Len nech to nie je Trust, to si po predošlých skúsenostiach s touto značkou radšej strelím do hlavy ako si opäť od nich niečo kúpiť.

Ďakujem za rady

-Jerrek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Ja mám tieto... sú vyborné, možno trochu drahšie... ale Vianoce sú iba raz do roka ---

    http://www.shark.sk/prislusenstvo-1/sluchadla/asus-vulcan-anc-active-noise-cancelling-pro-gaming-headset/


    Jedna vec, ktorú majú trocha inú ako ostatné je odnímateľný kábel, teda nie je treba riešiť poškodenie, prerušenie prívodného kábla... Kvalitný zvuk, potláčanie hluku... veď pozri link...
    Naposledy upravil Charon : 16.01.13 at 15:48

    jerrek je offline (nepripojený) jerrek

    jerrek
    Charon Pozri príspevok
    ale Vianoce sú iba raz do roka
    To už som si povedal minulý týždeň keď som kupoval za podobnú cenu Razer klávesnicu

    Ináč vyzerajú fakt dobre, akurát sa mi tam nepáči kábel ktorý by v tejto cene mal byť opletený. Tento pôsobí lacno a plastovo.
    Okrem toho som zmätený, píše sa tam o 40 hodinovej výdrži batérie. O akú batériu sa jedná keď slúchadlá nie sú bezdrôtové?
    A ešte by ma zaujímalo ako to je potom s prípadnou výmenou toho káblu.
    Naposledy upravil jerrek : 16.01.13 at 18:25

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    jerrek Pozri príspevok
    O akú batériu sa jedná keď slúchadlá nie sú bezdrôtové?
    V slúchadlách je aktívne rušenie vonkajšieho ruchu. Teda ak Ti nejaký hluk ruší to, čo počúvaš - logicky to musí byť nejaký hluk, ktorý je na konštatnej vlne - napr. hluk TV v pozadí, hučanie "chladničky", ak ich máš vonku tak električky - tak stlačením tlačidla by sa mal zredukovať... a odfiltrovať... Ale nepotreboval som to, nakoľko mušle veľmi dobre tlmia...

    Ku káblu - máš možno pravdu... ale v manuáli píšu, že je to kvalitný kábel s extrémnou životnosťou. Na druhej strane si môžeš kábel dokúpiť a jednoducho vymeniť a nemusíš slúchadlá rozoberať...

    K baterkám... Napr. slúchadlá beats od Dr. Dre majú tiež baterky, ale tie slúžia ako zdroj pre "zosilovač" basov v slúchadlách (http://www.beatsbydre.com/headphones...efault,pd.html)

    jerrek je offline (nepripojený) jerrek

    jerrek
    Aha, takže nejaké AA lebo AAA batérie ktoré sa potom menia po vybití. Okej. To mi nevadí ak je to na tento účel. Akurát nikde neviem nájsť žiadne informácie o mikrofóne. Ako by si zhodnotil jeho kvalitu? Lebo na toto som extrémne náročný.

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Baterky tam v podstate nemusíš ani mať... A mikrofón? Tak to Ti neviem povedať... Mikrofón na to, čo potrebujem mne stačí... v hrách, a najmä IP telefónovanie mne stačí.

    Pozn. Mikrofón je plne oddeliteľný, teda môžeš ich mať ako slúchadlá bez mikrofónu, alebo s... No a tu som sa vydesil. Pri inštalácii mikrofón nefungoval... nevedel som, či blbne OS, či mikrofón (poslednú dobu reklamujem totiž všetko) ... no a trik bol v tom, že jack musíš silno zatlačiť. Čo som spravil nakoniec zo zúfalstva... ale treba to, aby sa Ti pri manipulácii neoddelil...

    Tipy na dobrý (herný) headset?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.