Zavrieť

Porady

Absencia

Môže vedúci prevádzky udeliť absenciu, ak zamestnanec požiada 12 dni dopredu o 1 voľný deň, alebo dovolenku z rodinných dôvodov, nakoľko má ešte 14 dní nevyčerpanej dovolenky? A môže o tom rozhodnúť sám nakoľko má nad sebou ešte riaditeľa? V akom prípade sa môže udeliť absencia zamestnancovi?

Ďakujem
Naposledy upravil Frobisher : 16.01.13 at 16:22
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena terezamaria
Frobisher Pozri príspevok
Môže vedúci prevádzky udeliť absenciu, ak zamestnanec požiada 12 dni dopredu o 1 voľný deň, alebo dovolenku z rodinných dôvodov, nakoľko má ešte 14 dní nevyčerpanej dovolenky? A môže o tom rozhodnúť sám nakoľko má nad sebou ešte riaditeľa? V akom prípade sa môže udeliť absencia zamestnancovi?

Ďakujem
Pokiaľ nemáš riadne vypísaný dovolenkový lístok a dopredu podpísaný od vedúceho a nenastúpiš do práce, môže to byť považované za absenciu. Obvykle o tom rozhoduje priamy nadriadený.

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena terezamaria
Frobisher Pozri príspevok
Vedúca mi odmietla podpísať dovolenkový lístok z dôvodu potreby byť na prevádzke(predvianočné nákupy jedná sa o predaj v obchode). Je možné v takomto prípade odmietnuť, pokiaľ som mala ešte 14 dní nárok na vyčerpanie dovolenky? Navyše som si dobrovoľne nadrobila iným dňom v danom mesiaci dopredu.

Ďakujem.
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil
Je možné odmietnuť, niekedy dá dovolenka nepasuje vedúcemu, inokedy je v záujme prevádzky zostať pracovať, tak ako v tomto Tvojom konkrétnom prípade. Na tieto nadrábačky dopredu je tiež dobré používať interný doklad / malý lístoček /, kde je napísané, že bolo odpracovaných navyše 8 hodín dňa..... za .....trebárs 14.decembra a podpis vedúceho. Samozrejme tieto hodiny nepôjdu do nadčasov, ale nahradia tú podpísanú dovolenku. No ale to Tvoj prípad nie je, lebo tú dovolenku Ti nepodpísala.

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Udeliť absenciu Nie je to rád zlatej vařečky, aby sa udeľovala. Absenciu môže dostať vtedy ak poruší PD tým, že bezdôvodne nenastúpi do práce. A to, či môže vedúci rozhodovať sám alebo nie, je internou záležitosťou zamestnávateľa. Mali by ste mať ošetrené v IS.

Frobisher je offline (nepripojený) Frobisher

Frobisher
Vedúca mi odmietla podpísať dovolenkový lístok z dôvodu potreby byť na prevádzke(predvianočné nákupy jedná sa o predaj v obchode). Je možné v takomto prípade odmietnuť, pokiaľ som mala ešte 14 dní nárok na vyčerpanie dovolenky? Navyše som si dobrovoľne nadrobila iným dňom v danom mesiaci dopredu.

Ďakujem.
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad
Frobisher Pozri príspevok
Vedúca mi odmietla podpísať dovolenkový lístok z dôvodu potreby byť na prevádzke(predvianočné nákupy jedná sa o predaj v obchode). Je možné v takomto prípade odmietnuť, pokiaľ som mala ešte 14 dní nárok na vyčerpanie dovolenky? Navyše som si dobrovoľne nadrobila iným dňom v danom mesiaci dopredu.

Ďakujem.
P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil
Nástup na dovolenku určuje zamestnávatel. Pokial si dovolenku nechcel čerpať v rámci schváleného plánu dovoleniek - bohužial, zamestnávatel má právo udeliť ti absenciu z dôvodov ktoré si uviedol. S nadpracovaním neprítomnosti musí vopred súhlasiť zamestnávatel. Mal si nadpracovaný deň vyplatený ako nadčas ?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Frobisher Pozri príspevok

P.S Tweety: udeliť, neudeliť každý to snáď pochopil
Nejeduj sa, myslela som to ako odľahčenie témy.

Frobisher je offline (nepripojený) Frobisher

Frobisher
Ďakujem za odpoveď P.S veronikasad: nadčas mi vyplatený nebol keďže nebol použitý interný doklad.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.