Zavrieť

Porady

Nevyfakturová dodávka vody

Dnes ma dodávateľ SeVaK informoval, že našej s.r.o. zmenili odpočtové obdobie a najbližšie fakturačné obdobie bude v 6/2013 a vraj na nej bude uvedená spotreba vody za celé obdobie, teda od 14.11.2012 do 6/2013 a nebude rozčlenená na rok 2012 a rok 2013 .
Posledná faktúra je ( dátum dodania ) 13.11.2012.
Pritom predchádzajúce roky boli fa vyhotovené vždy od 1.1. do 31.12. účt.obdobia.
Musím použiť účet 323 - krátkodobé rezervy ( čiže suma odhadne podľa predošlých fakturácii).
Keď pre rok 2012 naúčtujem nejakú prepočítanú sumu MD: 502 AE / D: 323, čo urobím v mesiaci 6/2013 ? Nebudem mať ako zaúčtovať rozdiel, je to predsa dohadný účet.
Poradíte mi, čo s tým ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak príde faktúra, rozpustíš rezervu, 323/321 a náklad roka 2013 riadne zaúčtuješ na 502/321. ALe skôr by som použila účet nevyfakturovaných dodávok 326.

    Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

    Replasťačka
    Tweety Pozri príspevok
    Ak príde faktúra, rozpustíš rezervu, 323/321 a náklad roka 2013 riadne zaúčtuješ na 502/321. ALe skôr by som použila účet nevyfakturovaných dodávok 326.
    Ale na účte 326 sa účtujú také prípady, hlavne na konci účt.obdobia, keď poznáme presnú sumu.

    Replasťačka je offline (nepripojený) Replasťačka

    Replasťačka
    Tweety Pozri príspevok
    Ak príde faktúra, rozpustíš rezervu, 323/321 a náklad roka 2013 riadne zaúčtuješ na 502/321. ALe skôr by som použila účet nevyfakturovaných dodávok 326.
    Myslela som, že účet 326 môžem použiť, keď poznám presnú sumu.
    323 môžem použiť nielen pri službách, nie ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Replasťačka Pozri príspevok
    Myslela som, že účet 326 môžem použiť, keď poznám presnú sumu.
    323 môžem použiť nielen pri službách, nie ?
    Áno, a na ostatné náklady, napr. aj na rezervu na dovolenky. Pozri postupy účtovania.

    Nevyfakturová dodávka vody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.