Zavrieť

Porady

Vychovávateľstvo

Som vychovávateľkou na základnej škole a vyštudovala som na vysokej škole odbor špeciálna pedagogika a pedagogika mentálne postihnutých, chcem sa spýtať či mám kvalifikáciu na vychovávateľstvo v školskom klube alebo nie? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    Kvalifikáciu máš,podľa zákona spĺňaš predpoklady-vysokoškolské vzdelanie ll.stupňa.Mám kolegyňu učiteľku slovenčiny a je prijatá ako kvalifikovaná./aj keď z hladiska odbornosti pre výchovu v škd je to o ničom-toľko môj názor/ale zákon nepustí.

    555555 je offline (nepripojený) 555555

    555555
    437/2009 Kvalifikačné predpoklady
    A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
    1. v študijnom programe zameranom na prípravu vychovávateľov v študijnom odbore pedagogika
    2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
    učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov alebo ich kombinácie
    3. v študijnom odbore vychovávateľstvo alebo pedagogika – vychovávateľstvo
    4. uvedené v častiach III, V, VII a VIII
    5. v študijnom odbore psychológia alebo pedagogika (neučiteľské štúdium) bez doplňujúceho pedagogického štúdia
    a špecializačné kvalifikačné štúdium v metodicko-pedagogických centrách; len v zariadeniach v pôsobnostiMinisterstva
    práce sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky aj v študijnom odbore sociálna práca bez doplňujúceho
    pedagogického štúdia a špecializačné kvalifikačné štúdium v metodicko-pedagogickom centre
    6. v študijnom odbore učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu osobitnú starostlivosť (špeciálne školy)
    7. v študijnom odbore vychovávateľstvo pre mládež (osoby) vyžadujúcu osobitnú starostlivosť
    8. v študijnom odbore pedagogika, špecializácia pedagogika voľného času (mimoškolská pedagogika)
    9. v študijnom odbore vychovávateľstvo so špecializáciou pedagogika emocionálne a sociálne narušených
    10. v študijnom odbore liečebná alebo špeciálna pedagogika
    11. v študijnom odbore vychovávateľstvo všeobecné a špeciálne
    12. v študijnom odbore pedagogika emocionálne a sociálne narušených
    13. len v školskom klube detí – aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská
    a elementárna pedagogika
    14. len v školskom internáte pri stredných školách – aj vysokoškolské vzdelanie neučiteľského smeru a doplnenie pedagogickej
    spôsobilosti
    15. len pre oblasť spoločenských vied v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – spoločenskovedné
    odbory (neučiteľské) a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie – spoločenskovedné
    odbory vojenských vysokých škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
    16. len pre oblasť prírodných vied v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – prírodovedné
    odbory (neučiteľské) a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie technického smeru zamerané
    na chémiu, fyziku a iné im príbuzné študijné odbory a doplňujúce pedagogické štúdium, alebo vysokoškolské
    vzdelanie – študijné odbory poľnohospodársko-lesnícke, veterinárne vedy a náuky a doplňujúce
    pedagogické štúdium
    17. len pre oblasť techniky v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru (neučiteľské) absolventov
    fyzikálno-matematických predmetov prírodovedeckej fakulty a matematicko-fyzikálnej fakulty a doplňujúce
    pedagogické štúdium alebo vysokoškolské vzdelanie technického smeru a doplňujúce pedagogické štúdium,
    alebo vysokoškolské vzdelanie absolventov vojenských technických škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
    18. len pre oblasť telesnej výchovy, športu a turistiky v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného
    smeru (neučiteľské) – v študijnom odbore vedy o telesnej kultúre bez doplňujúceho pedagogického štúdia alebo vysokoškolské
    vzdelanie absolventov vojenských vysokých škôl a doplňujúce pedagogické štúdium
    19. len pre oblasť umenia v centre voľného času – vysokoškolské vzdelanie univerzitného smeru – študijné odbory
    publicistika, knihovníctvo, vedecké informácie a vedy o umení a doplňujúce pedagogické štúdium alebo vysokoškolské
    vzdelanie umeleckého smeru a doplňujúce pedagogické štúdium, alebo vysokoškolské vzdelanie technického
    smeru – v študijnom odbore architektúra a doplňujúce pedagogické štúdium
    B. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
    1. v študijnom programe vychovávateľstvo v študijnom odbore pedagogika
    2. v študijnom programe v študijnom odbore učiteľstvo akademických predmetov, učiteľstvo profesijných predmetov,
    učiteľstvo umelecko-výchovných a výchovných predmetov a ich kombinácie
    3. len v školskom klube detí aj vysokoškolské vzdelanie v študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna
    pedagogika
    4. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program vychovávateľov detí a mládeže
    5. úplné stredné odborné vzdelanie požadovaného študijného odboru a bakalársky študijný program v odbore tvorivá
    dramatika
    6. úplné stredné vzdelanie a 3-ročný bakalársky študijný program – v študijnom odbore pedagogika voľného času
    7. len pre oblasť spoločenských vied v centre voľného času úplné stredné vzdelanie požadovaného študijného odboru
    a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika
    Čiastka 152 Zbierka zákonov č. 437/2009 Strana 3261
    www.zbierka.sk Za obsah týchto stránok zodpovedá výhradne IURA EDITION, spol. s r. o.
    © IURA EDITION, spol. s r. o.
    D. Úplné stredné odborné vzdelanie
    1. v odbore vzdelávania učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo alebo vychovávateľsko-opatrovateľská činnosť,
    alebo vychovávateľstvo v kombinácii s iným odborom vzdelávania
    2. v študijnom odbore vychovávateľstvo
    3. v študijnom odbore pedagogická škola
    4. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore vychovávateľstvo
    5. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
    6. záverečná skúška v študijnom kurze pre vychovávateľov
    7. záverečná skúška v študijnom kurze pre vychovávateľky v mimoškolských výchovných zariadeniach
    8. záverečná skúška na bývalej vyššej sociálnej a sociálno-právnej škole
    9. úplné stredné vzdelanie a špecializačné kvalifikačné štúdium pre vychovávateľov školských zariadení absolvované
    v metodicko-pedagogickom centre skončené do 31. augusta 2010
    10. úplné stredné vzdelanie a doplňujúce pedagogické štúdium
    11. absolvovanie bývalej pedagogickej školy pre učiteľov národných škôl do roku 1961
    12. úplné stredné vzdelanie a dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium na strednej pedagogickej škole
    13. len pre oblasť umenia v centre voľného času úplné stredné odborné vzdelanie alebo úplné stredné vzdelanie so zameraním
    na kultúrno-výchovnú prácu a doplňujúce pedagogické štúdium
    14. len pre oblasť telesnej výchovy, športu a turistiky v centre voľného času úplné stredné vzdelanie v oblasti telesnej
    výchovy a doplňujúce pedagogické štúdium
    ocher Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved

    VeronkaS je offline (nepripojený) VeronkaS

    VeronkaS
    dobry den...chcela by som aj ja poprosit o radu, kedze tento rok koncim bakalarsky stupen toho isteho odboru, nemam pedagogicku prax a neviem, ci som to spravne pochopila..
    - ako vychovavatelka v normalnej skole by som bola zaradena do 8.platovej tarify prvej pracovnej triedy?
    - a keby som vychovavatelka v specialnej skole tak by to bola tiez 8. platova tarifa ale druhej pracovnej triedy?
    - a co asistent ucitela? s ukoncenim 1.stupna VS by to tiez bola stale 8.platova trieda druhej pracovnej triedy?
    - este by ma zaujimala moznost, keby som zamestnancom materskej skoly, ci specialnej alebo normalnej..ci by to bola 7. alebo 8. platova tarifa?

    Dakujem velmi pekne!

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    VeronkaS Pozri príspevok
    dobry den...chcela by som aj ja poprosit o radu, kedze tento rok koncim bakalarsky stupen toho isteho odboru, nemam pedagogicku prax a neviem, ci som to spravne pochopila..
    - ako vychovavatelka v normalnej skole by som bola zaradena do 8.platovej tarify prvej pracovnej triedy? ano lebo si začínajúca
    - a keby som vychovavatelka v specialnej skole tak by to bola tiez 8. platova tarifa ale druhej pracovnej triedy? , ano, lebosi začínajúca, ale dostala by si podmienku doplniť si špeciálnopedagogickú spôsobilosť
    - a co asistent ucitela? s ukoncenim 1.stupna VS by to tiez bola stale 8.platova trieda druhej pracovnej triedy? ano - pretože bez praxe si začínajúca, ale ak by si robila asistenta učiteľa na klasickej základnej škole tak je to pracovná trieda 1
    - este by ma zaujimala moznost, keby som zamestnancom materskej skoly, ci specialnej alebo normalnej..ci by to bola 7. alebo 8. platova tarifa? - 8 PT ako začínajúca

    Dakujem velmi pekne!

    Odpoveď červeným v texte a prikladám ti tabuľku pre zaraďovanie pedagogických zamestnancov na základe dosiahnutého vzdelania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.