Zavrieť

Porady

Dan z MV - otazka

Zdravicko, mam takuto otazku:

Zivnost mam od 15.1.06. Do 1.3.06 som auto na podnikanie nepouzival, budem ho pouzivat az po tomto datume. Da sa podat k tomuto datumu DP a zaplatit alikvotna cast dane z MV?

Auto je sukromne, nebude majetkom firmy.

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno, dá sa to urobiť aj tak, že si auto začal používať pre podnikanie až od 1.3. Podáš daňové priznanie k dani z motorových vozidiel a v ňom vyčísliš daň len za príslušný počet dní roka 2006.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bikerkiri
    Zdravicko, mam takuto otazku:

    Zivnost mam od 15.1.06. Do 1.3.06 som auto na podnikanie nepouzival, budem ho pouzivat az po tomto datume. Da sa podat k tomuto datumu DP a zaplatit alikvotna cast dane z MV?

    Auto je sukromne, nebude majetkom firmy.

    Dakujem za odpovede.
    Áno, od dátumu používania na podnikanie je povinnosť platiť daň z MV.

    bikerkiri je offline (nepripojený) bikerkiri

    bikerkiri
    Ok, teda nebudu mat na DU problem s tym ze to nie je od zaciatku zivnosti?

    Este jedna vec, ked som to pochopil spravne z inych tem, tak pokial zaplatim dan od 1.3., tak si budem moct uctovat, za pouzivanie sukromneho auta na podnikanie, od toho datumu 6.2 + PHM?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bikerkiri
    Ok, teda nebudu mat na DU problem s tym ze to nie je od zaciatku zivnosti?

    Este jedna vec, ked som to pochopil spravne z inych tem, tak pokial zaplatim dan od 1.3., tak si budem moct uctovat, za pouzivanie sukromneho auta na podnikanie, od toho datumu 6.2 + PHM?
    Zaplatíš daň za dni používania MV, a môžeš účtovať o vozidle(náhrady za jeho používanie) tak ako píšeš.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    bikerkiri
    Ok, teda nebudu mat na DU problem s tym ze to nie je od zaciatku zivnosti?
    Nie, nebudú mať problém. Keď auto nie je zaradené do podnikania, ale je súkromné a len využívané aj na podnikanie, dôležité je, odkedy ho začneš používať v súvislosti s podnikaním. A to už je na Tebe. Jazdy na ňom samozrejme začneš písať až od 1.3., aby si v budúcnosti nemal problém, že si ho v súvislosti s podnikaním využíval skôr a tým pádom by si aj daň z motorového vozidla mal zaplatiť skôr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.