Zavrieť

Porady

mzdy v pohode

Ako mám zaúčtovať mzdy za 12/2005 vyplatené v 1/2006 v Pohode - JU?
Vie ma niekto naviesť? V možnostiach mám len mzdy od 1-12/2006.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Musíš sa prepnúť do roku 2005, a ak dáš zaúčtovať mzdy, tak ti vytvorí aj pokladničný doklad (ak ich vyplácaš v hotovosti), alebo ostatné záväzky (ak ich hradíš bankou).

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Tak na to by som sama nikdy nedošla. V ostatných záväzkoch budem mať mzdu 12/05 v roku 2005, však, lenže v pohode účtujem od 1.1.2006 a v tom roku 2005 nemám absolútne nič, a je už urobený ročný prevod. Myslíš že mám
    len urobiť výdaj z banky a pokladne - napísať že sú to mzdy z 12/05 bez nadväznosti na minuloročné účto? - rok 2005 mám v MRP
    Ďakujem

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    luluhaha
    Tak na to by som sama nikdy nedošla. V ostatných záväzkoch budem mať mzdu 12/05 v roku 2005, však, lenže v pohode účtujem od 1.1.2006 a v tom roku 2005 nemám absolútne nič, a je už urobený ročný prevod. Myslíš že mám
    len urobiť výdaj z banky a pokladne - napísať že sú to mzdy z 12/05 bez nadväznosti na minuloročné účto? - rok 2005 mám v MRP
    Ďakujem
    Je urobený ročný prevod ale v Pohode, či z iného programu? V ostatných záväzkoch by si mala mať nevyplatené mzdy k 31.12.
    Môžeš to urobiť aj bez väzby na minulý rok, tak ako píšeš.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    Ahojte, prosím, potrebujem pomoc aj ja v mzdách. Neviem urobiť ročné zúčtovanie. Pomôže niekto? ďakujem

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    Ešte ma napadlo, keď som robila výplaty za mesiac január 2006 program ma upozornil, aby som zvýšila výmer.základ pri odvodoch, neviem prečo, keď vymeriavací základ bol 7500,- Sk. Poradí niekto?

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    decembrovka
    Ahojte, prosím, potrebujem pomoc aj ja v mzdách. Neviem urobiť ročné zúčtovanie. Pomôže niekto? ďakujem
    Pohári pomôžte. Prosíííííím

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    decembrovka
    Ahojte, prosím, potrebujem pomoc aj ja v mzdách. Neviem urobiť ročné zúčtovanie. Pomôže niekto? ďakujem
    V personalistike zaškrnteš u tých zamestnancov, ktorým budeš robiť ročné zúčtovanie políčko "Ročné zúčtovanie záloh", do "Dane a poistné" nahodíš veci, čo si bude dodatočne uplatňovať ten ktorý zamestnanec. Prepneš sa do roku 2005 a cez Záznam dáš "Ročné zúčtovanie záloh DzP".... A potom si už len vytlačíš ročné zúčtovanie a odkontroluješ si ho.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    decembrovka
    Ešte ma napadlo, keď som robila výplaty za mesiac január 2006 program ma upozornil, aby som zvýšila výmer.základ pri odvodoch, neviem prečo, keď vymeriavací základ bol 7500,- Sk. Poradí niekto?
    Túto hlášku vypisuje iba ak vymeriavací základ je nižší ako zákonom stanovený. A keď máš 7500,- tak neviem prečo ti ho vypísalo. Pozri si do záložky "Odvody poistenia" či ozaj máš všade 7500,- Sk.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    Dobrý večer Dada, ĎAKUJEM. S pohodou pracujem veľmi krátko. Prvykrát robím na nej ročné zúčtovanie a z knihy to nie je mi vôbec jasné. Učím sa sama. A ani neviem nájsť výraz aký mám strach a obavy ako vlastne ukončím na nej rok 2005. Potrebovala by som aj prečíslovať poradie dokladov. Poradí mi. Robím aj v programe MRP-tam je to tak jednoduché.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Prečíslovanie dokladov urobíš tak, v pokladni si klikneš na typ a vyberieš príjmové alebo výdavkové, dáš ich zoradiť podľa dátumu, prejdeš na záznam, editácia a prečíslovať, určíš si nové číslovanie a dáš OK.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Kája.
    Prečíslovanie dokladov urobíš tak, v pokladni si klikneš na typ a vyberieš príjmové alebo výdavkové, dáš ich zoradiť podľa dátumu, prejdeš na záznam, editácia a prečíslovať, určíš si nové číslovanie a dáš OK.
    Áno, prečíslovanie je úplne jednoduché.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    bobotova
    Dobrý večer, dá sa JÚ ALFA, nejako preniesť do JÚ POHODA?
    Ďakujem.
    Buď pracne "ručne", alebo sa obráť na tvorcov programu, či je to možné.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    mohli by ste mi prosim poradit, chcem zrazit zamestnancom z januarovej mzdy peniaze koli nevyuctovanym cestovnym nahradam, neviem kde to zadat, do zrazok?

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    zo mzdy mu odratam odvody a potom zrazim sumu, nevadi, ze je to len suma, ktoru ma vratit zamestnavatelovi? nemusi byt na to nejaky prikaz, na zaklade coho moze zaqmestnavatel zrazit zo mzdy peniaze?

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    chcela by som poprosit o radu, ked chcem urobit mzdy za februar, nahodila som vsetky dovolenky a nepritomnosti, kde zapisem nadcasove hodiny? az po vygenerovani febr. miezd? dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.