Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať počiatočný stav banky

Ahojte, som len začiatočníčka a potrebovala by som radu,
začala som robiť v polovici roka 2012 účtovníctvo jednej malej firme. Pri účtovaní banky som zistila, že na výpise banky z januára 2012 je počiatočný stav z minulého roka 1,92 Eur. Problém je v tom, že v roku 2011 účtovníčka vôbec neúčtovala banku, neviem z akého dôvodu. Neviem ako sa mám vysporiadať s počiatočným stavom aby mi sedel stav na 221 s bankovým výpisom. Poradili mi, že to mám zaúčtovať 211/355 - oprava počiatočného stavu banky. Môže to byť zaúčtované týmto spôsobom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    banka sa účtuje na účet 221 AE, avšak v tomto prípade by si mala otvoriť 2011 a doúčtovať banku - určite budú skreslené aj náklady (568AE) a určite pohľadávky a záväzky.

    anika123 je offline (nepripojený) anika123

    anika123
    jasné, že 221, moja chyba...ďakujem, tiež ma to napadlo, ale problém je, že ja vôbec nemám k dispozíciií jeho účtovníctvo za rok 2011, len súvahu na základe ktorej som otvorila účtovníctvo v roku 2012. má v tom proste strašný bordel. takže možnosť účtovania, ktorú som uviedla je zlá?

    Ako zaúčtovať počiatočný stav banky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.