Zavrieť

Porady

Nadmerný odpočet

Dobrý večer.
Chcem sa spýtať - v daňovom priznaní k dph vznikla daňová povinnosť napr. 1000€ /v minulom zdaňovacom období bol nadmerný odpočet 1500€/ a ja chcem do r.33 vpísať sumu 1000€, čím sa vlastná daňová povinnosť dostane na hodnotu 0€, ale program vypíše oznámenie - Čiastka prevyšuje maximálny možný nadmerný odpočet, pokračovať?
Stretli ste sa s tým niekto? Robím niekde chybu?
Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Pozri sa do dennika, tlacitko Funkcie - Priznanie DPH - tam mas ulozene vsetky vypocty, musis si ich tam vysporiadavat. Zrejme v tejto tabulke je nieco zle a preto Ti to neberie do vypoctu.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    Pri riadku 33 je ikonka s cervenou sipkou, ked na nu kliknes malo by ti tam hodit sumu nadmerneho odpoctu z predchadzajuceho obdobia. Ake ti tam hodi cislo? ono to oznamenie vyzera tak akoby si tam davala vyssiu sumu ako bol nadmerny odpocet.

    Teraz som urobila u jedneho klienta pokus, nemal v minulosti NO a ked som zadala do r. 33 sumu tak mi vyhodilo to iste, takze niekde je chyba a ty si dala vyssiu sumu ako bol v minulom obdobi NO. Postupuj ako ti radi adinka, tam uvidis vsetky DP a zistis kde je chyba
    Naposledy upravil nika.sum : 25.01.13 at 20:35

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.