Zavrieť

Porady

je nevyhnutné pri poskytnutí služby vystaviť faktúru ?

uvažujem na základe živnostenského oprávnenia poskytovať služby. Vystavovanie faktúr by ma zaťažovalo. Je nevyhnuté vystaviť faktúru, alebo stačí v zmluve dohodnúť spôsob uhrádzania platby napr. pravidelne, bezhotovostne na účet a platbu zapísať do peňažného denníka ? Za názor ďakujem - Galko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    galko Pozri príspevok
    uvažujem na základe živnostenského oprávnenia poskytovať služby. Vystavovanie faktúr by ma zaťažovalo. Je nevyhnuté vystaviť faktúru, alebo stačí v zmluve dohodnúť spôsob uhrádzania platby napr. pravidelne, bezhotovostne na účet a platbu zapísať do peňažného denníka ? Za názor ďakujem - Galko.
    Môžeš aj na základe zmlúv.

    galko je offline (nepripojený) galko

    galko
    Ďakujem ti Tweety, za odpoveď. Pýtal som sa, či je vystavenie faktúry pri poskytovaní služieb /záhradkárske práce/ každý mesiac nevyhnutné. Ak tomu dobre rozumiem, vystavovanie faktúry nie je nevyhnutné. Ak si zmluvne dohodneš spôsob odmeny za vykonané práce, bezhotovostne na účet v banke, pravidelne, tú istú sumu každý mesiac, táto zmluva slúži ako faktúra. Za tvoj názor ti ďakujem - Galko.

    je nevyhnutné pri poskytnutí služby vystaviť faktúru ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.