Zavrieť

Porady

Problém s PN-kou koncom roka

Prosím Vás o názor a radu - neviem čo s tým a nepáči sa mi návrh riešenia našej personalistky.
Od 17.12.2012 som bola PN do 21.12. vrátane - t.j. 5 dní pondelok-piatok. Potom bol víkend. Po víkende 3 vianočné sviatky (pondelok-streda). A od štvrtka sme mali zamestnávateľom dlho plánovanú hromadnú (celozávodnú) dovolenku až do 7.1.2013 (t.j. za predmetný december som mala do konca dec. ešte 3 dni dovolenku)!! Ja som podľa správnosti mala zamestnávateľovi oznámiť ukončenie PN-ky. ALE - nakoľko už nebolo komu, tak som neoznámila :-( - až svojím prvým príchodom do práce - t.j. 7.1.2013 som priniesla papier o ukončení. Personalista ale predpokladal, že keď som sa neozvala, že budem mať PN-ku do konca roka. V tom duchu som dostala aj mzdu za december atď. Tento problém mi navrhol ako najschodnejšie vyriešiť požiadaním lekára o úpravu PN-ky - to sa nestalo. Potom teda povedal, že on to nejako urobí... Keď som sa ho spýtala v piatok, tak mi povedal, že to vraj nechá tak, že sa snáď na to nepríde a že budem mať o 3 dni viac dovolenky (ktorú som už aj tak v decembrovom mesačnom výkaze vykázala), a že by musel kvôli tomu prerábať aj nejaké celoročné tlačivá, ktoré s tým súvisia (tomu nerozumiem, nie som mzdár.) Ale rozumiem tomu, že to takto asi nechcem - nebudem žiť s pocitom, že odo mňa niekto kvôli trom nepodloženým 3 dňom bude vymáhať nejaké dávky s penálmi... ČI ? Čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmeennoo je offline (nepripojený) mmeennoo

    mmeennoo
    Pochopím, že ak doklady neboli odovzdané personalistovi, tak zúčtované bolo niečo, na čo nevznikol právny nárok. Nepochopím ale, ako môže niekto vyhlásiť, že citujem: "nechá tak, že sa snáď na to nepríde" - veď už sa preboha prišlo na to, že na sviatky bola zaplatená náhrady príjmu pri dočasnej pracovnej neschopnosti, hoci možno patrila náhrada za neodpracovaný sviatok, (nepoznám aký máš rozpis zmien), a potom medzi sviatkami a novým rokom patrila dovolenka. Neviem ako to chce riešiť na evidenčnom liste dôchodkového zabezpečenia, prípadne ako to chce riešiť s výškou odvodov? Podľa mňa to treba uviesť na správnu mieru - opravné výkazy, apod.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    A takíto v dnešnej dobe majú takú zodpovednú prácu?

    Problém s PN-kou koncom roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.