Zavrieť

Porady

Ukončenie zateplenia pri atike.

Dobrý deň,
potrebujem poradiť. Chcem dokončiť zateplenie nášho domu. Dom má však veľmi atypickú strechu. Jedná sa o pultovú strechu, ktorá je vyspádovaná smerom do stredu domu (odvod dažďovej vody je dvomi rúrami stredom domu). Ako strešná krytina je použitý pozinkovaný plech na spojoch falcovaný (klasika), ktorý začína na atike. A tu je môj problém. Plech prečnieva cez atiku cca 5 cm po celom obvode strechy. Pod toto v žiadnom prípade EPS nedostanem (chcem dať hrúbku 10 cm). Vie mi niekto poradiť, ako by sa to dalo poriešiť? Tvar strechy, ani krytinu zatiaľ meniť nechcem, plech je v pomerne dobrom stave.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Väčšinou sa na sterý plech ,ktorý na vrchu atiky pripevní nový , dlhší plech.
    Toto ma napadlo ako prvé, ale to falcovanie začína na okraji, takže neviem si to celkom dobre predstaviť, ako by sa to robilo. Prikladám obrázok:

    oondrejj je offline (nepripojený) oondrejj

    oondrejj
    myslím, že pokiaľ na to najmeš nejakého kvalitného klampiara bude ti to vedieť upevniť, aby to pokračovalo. Možno to nebude až tak estetické ale aspoň účelove. V tomto prípade ti odporúčam ale dať troška väčší presah aby zbytočne voda nekvapkala na fasádu, lebo ako teraz píšeš máš len 5 cm čo sa mi zdá pomerne dosť málo.

    Ukončenie zateplenia pri atike.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.