Zavrieť

Porady

326 versus 321 na prelome rokov

Anketa: Fakt. vystav. 03.01.2006 účtujete 31.12.06 cez 321 al 326

Počet hlasujúcich
4. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • k 31.12. účtujem na 326

    4 100.00%
  • k 31.12. účtujem na 321

    0 0%
Vidím, že tu existuje niekoľko názorov na účtovanie faktúry došlej napr. 03.01.2006 za obdobie december 2005.

Niektorí to účtujú rovno na 321 s dátumom 31,12,2005 a niektorí cez 326.

Ja mám osobne názor, že by to malo ísť cez 326, pretože nemôžem účtovať 31.12.2005 na 321 keď nemám k tomu dňu doklad.

Vyjadrite sa prosím súhlasom s mojim názorom, prípadne napíšte prečo by som mohol účtovať na 321 a prečo neporuším ustanovania postupov účtovania a zákona o účtovníctve o dátume/dni účtovnéhoh prípadu.

Tiež som urobil anketu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak si študoval prispevky na túto tému, tak Ti musí byť jasné, že neexistuje jednoznačné stanovisko. Všetko záleží na tom, ako to má tá ktorá firma upravené vo svojej internej smernici... Takže ja osobne Ti nedám žiadnu odpoveď.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    otaznik
    Vyjadrite sa prosím súhlasom s mojim názorom, prípadne napíšte prečo by som mohol účtovať na 321 a prečo neporuším ustanovania postupov účtovania a zákona o účtovníctve o dátume/dni účtovnéhoh prípadu.
    Neporušíte ich vtedy, keď si správne stanovíte dátum uskutočnenia (vzniku) účtovného prípadu v prípade Vami spomínanej došlej faktúry. Potom je možné rozoberať, či sa niečo poruší, alebo nie ...

    326 versus 321 na prelome rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.