Zavrieť

Porady

Prihláška do ZP pri dohode o pracevnej činnosti - pravidelný príjem

Prosím vás kedy mám prihlasovať dohodára ak neviem, ktoré dni bude robiť? A to mám robiť prihlášku po každom mesiaci či ako?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dohodárov, ktorí platia zdr.poistenie, príhlasuješ do 8 kal. dní od začiatku výkonu práce. Následne - do konca nasl. kal.mesiaca, nahlásiš dni, v ktorých skutočne prácu vykonávali. Keď dohoda skončí, odhlásiš dohodára rovnako do 8 kal.dní.
1 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Ked som prešvihla lehotu mám čakať pokutu?
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

A nefunguje to tak, že ak viem, že dohodár bude robiť dni od 5. do 10. nahlásim ho na tieto dni a po desiatom ho odhlásim a tak dokola každý mesiac?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tada11 Pozri príspevok
A nefunguje to tak, že ak viem, že dohodár bude robiť dni od 5. do 10. nahlásim ho na tieto dni a po desiatom ho odhlásim a tak dokola každý mesiac?
Funguje, ale až potom, ako ho do 8 kal.dní prihlásiš ako dohodára. Mesačne nahlasuješ do ZP neodpracované dni. Keď s ním dohodu ukončíte - do 8 kal. dní ho odhlásiš.
Naposledy upravil veronikasad : 09.02.13 at 19:52 Dôvod: Opravila som-nahlasujú sa neodpracované dni - nie odpracované.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

TAkže k 1.1.2013 som prihlásila teraz vo februári nahlásim dni, ktoré odpracovali, ale neodhlasujem. Odhlásim až napr. v máji keď dohodu ukončím. Dobre tomu rozumiem? A ešte jedna otázka. Ak je dohodár zároveň evidovaný na úrade práce nemusí sa nahlasovať v dni keď nepracuje na dohodu do ZP ako platiteľ, však?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tada11 Pozri príspevok
TAkže k 1.1.2013 som prihlásila teraz vo februári nahlásim dni, ktoré odpracovali, ale neodhlasujem. Odhlásim až napr. v máji keď dohodu ukončím. Dobre tomu rozumiem? A ešte jedna otázka. Ak je dohodár zároveň evidovaný na úrade práce nemusí sa nahlasovať v dni keď nepracuje na dohodu do ZP ako platiteľ, však?
ale mňa by zaujímalo,čo konkrétne robil 01 01, na aký druh práce má dohodu vystavenú? keď tento deň bol štátny sviatok, zvyčajne sa nepracuje (zákon to obmedzuje) a sú činnosti, kt. sa môžu vykonávať......
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

No ja som asi úplne mimo... Ja som dohodára prihlásila od dňa kedy mu platí dohoda. Asi zle.... Môžete mi prosím niekto vysvetliť čo s tým?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tada11 Pozri príspevok
No ja som asi úplne mimo... Ja som dohodára prihlásila od dňa kedy mu platí dohoda. Asi zle.... Môžete mi prosím niekto vysvetliť čo s tým?
do ZO sa hlási dohodár, nie od kedy má platnú dohodu, ale kedy prvýkrát vykonával práce na základe platnej dohody, s odhláškou je to presne opačne......
dokonca sa stáva, že posledný prac. deň odhlásiš dohodára a potom po spracovaní miezd hlásiš odpracované dni........
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Čiže k tomu môjmu príkladu vyššie. K 5.1.2013 nahlásim dohodára do ZP robí ro 10.1.2013. Dohoda lae pokračuje, nie je ukončená. Ako mám postupovať? Prepáčte ale ja tomu vážne nerozumiem. Strašná motanica.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tada11 Pozri príspevok
Čiže k tomu môjmu príkladu vyššie. K 5.1.2013 nahlásim dohodára do ZP robí ro 10.1.2013. Dohoda lae pokračuje, nie je ukončená. Ako mám postupovať? Prepáčte ale ja tomu vážne nerozumiem. Strašná motanica.
dohoda je platná od 02 01 2013
prvýkrát do práce nastupuje (iba ten jeden deň) 10 01 2013 Z 2D K 2D (prihlásenie do 8.dní)
jeho práca je potom od 10 01 2013 - 15 01 2013 = 10 01 2013 Z 2D
15 01 2013 K 2D (odhlásenie do 8 dní)
zmeny sa vykonávajú do 28 02 2013 za mesiac 01 / 2013
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Dohodárov, ktorí platia zdr.poistenie, príhlasuješ do 8 kal. dní od začiatku výkonu práce. Následne - do konca nasl. kal.mesiaca, nahlásiš dni, v ktorých skutočne prácu vykonávali. Keď dohoda skončí, odhlásiš dohodára rovnako do 8 kal.dní.
Prosím Vás, tiež mám v tom chaos. Ak dohodár vykonával prácu napr. od 5.1. do 10.1. a tak isto vo februári v marci, až kým dohoda neskončí, teda 5 dní v každom mesiaci, tak na ostatné dni sa predsa zo ZP odhlasuje. Nie?

Načo mám potom nahlasovať skutočne odpracované dni? Vďaka za ujasnenie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, tiež mám v tom chaos. Ak dohodár vykonával prácu napr. od 5.1. do 10.1. a tak isto vo februári v marci, až kým dohoda neskončí, teda 5 dní v každom mesiaci, tak na ostatné dni sa predsa zo ZP odhlasuje. Nie?

Načo mám potom nahlasovať skutočne odpracované dni? Vďaka za ujasnenie.
Prepáč - v prísp. č. 5 bol preklep. Nahlasujú sa neodpracované dni, nie odpracované. V OLYMP-e si ale "zaklikáš" v prac.kalendári pri evidencii zdr.poistenia odprac.dni - na neodpracované ti dohodára cez Oznámenie ... odhlási.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Ešte by som sa chcela opýtať na prípad keď ja dopredu neviem, ktoré dni bude robiť. Napr. 5.1. , 6.1. robí potom týždeň nie a zas 12.1., 13.1. robí. Môžem urobiť to, že ho nahlásim na posledný deň v mesiaci t.j. 31.1. a keď budem mať dochádzku urobím výkaz do ZP a tam budú dni, ktoré odpracoval a ktoré nie?
0 0
VÍNO NITRA VÍNO NITRA

VÍNO NITRA je offline (nepripojený) VÍNO NITRA

Tada11: Nemôžeš to tak robiť. Prihlásiš do 8 pracovných dní od vtedy, ako prvýkrát začal vykonávať prácu a keď dohoda neskončila, tak až v ďalšom mesiaci po spracovaní výplat, kedy máš v ruke dochádzku k výplatám, poodhlasuješ, prípadne poprihlasuješ podľa tej dochádzky. Toto treba urobiť do odoslania výkazu, teda do konca februára za január. Takto to viem zo školenia s p. Mihálom a z porady, ako píšu aj iné dievčatá.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tada11 Pozri príspevok
Ešte by som sa chcela opýtať na prípad keď ja dopredu neviem, ktoré dni bude robiť. Napr. 5.1. , 6.1. robí potom týždeň nie a zas 12.1., 13.1. robí. Môžem urobiť to, že ho nahlásim na posledný deň v mesiaci t.j. 31.1. a keď budem mať dochádzku urobím výkaz do ZP a tam budú dni, ktoré odpracoval a ktoré nie?
musíš vedieť kedy začína v práci, pretože potom firma porušuje ZP....pretože platí, že pri dohode o V má povinnosť viesť evidenciu, v nej dátum výkonu práce a počet hodín....
pri DoPČ dátum výkonu a presne prac. dobu., t.j. od-do......
túto povinnosť majú všetky org. evidencia sa vedie v písomnej forme....
a bola by som zvedavá, že ako budeš sa obhajovať pred ZP, z dôvodu nesprávneho vykazovania....a tie sankcie !!!!!!!

nebola si nikde na školení????
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Funguje, ale až potom, ako ho do 8 kal.dní prihlásiš ako dohodára. Mesačne nahlasuješ do ZP neodpracované dni. Keď s ním dohodu ukončíte - do 8 kal. dní ho odhlásiš.
Aj tak tomu veľmi nerozumiem. Ak dohodár pracoval v januári napr. 5 dní a po nich sa musí hlásiť do ZP ako samoplatiteľ a tak to robí každý mesiac, tak načo sa mjú ešte nahlasovať neodpracované dni? VEď ak je prihlásený ako samoplatiteľ, tak je jasné, že vtedy nepracoval. Vďaka.
0 0
Tada11 Tada11

Tada11 je offline (nepripojený) Tada11

Z tohot mi ale vychádza, že im urobím zmluvy na skrátené uväzky a hotovo. Toto je na prúser takto to motať každý mesiac. Mne ale ilo o to, že baby u nás zarobia pár fukov a naďalej sú evidované na úrade práce takto ich vyradia...
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Aj tak tomu veľmi nerozumiem. Ak dohodár pracoval v januári napr. 5 dní a po nich sa musí hlásiť do ZP ako samoplatiteľ a tak to robí každý mesiac, tak načo sa mjú ešte nahlasovať neodpracované dni? VEď ak je prihlásený ako samoplatiteľ, tak je jasné, že vtedy nepracoval. Vďaka.
Posúvam.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mondes Pozri príspevok
Aj tak tomu veľmi nerozumiem. Ak dohodár pracoval v januári napr. 5 dní a po nich sa musí hlásiť do ZP ako samoplatiteľ a tak to robí každý mesiac, tak načo sa mjú ešte nahlasovať neodpracované dni? VEď ak je prihlásený ako samoplatiteľ, tak je jasné, že vtedy nepracoval. Vďaka.
do ZP sa nehlásia neodpracované dni, ale iba tie dni kedy pracuje.....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Prepáč - v prísp. č. 5 bol preklep. Nahlasujú sa neodpracované dni, nie odpracované. V OLYMP-e si ale "zaklikáš" v prac.kalendári pri evidencii zdr.poistenia odprac.dni - na neodpracované ti dohodára cez Oznámenie ... odhlási.
Mila a to zvýraznené čo znamená. Ty píšeš, že sa nahlasujú odpracované dni, no veronika tvrdí niečo iné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať