Zavrieť

Porady

nárok na nemocenské počas podpory v nezamestnanosti

Poprosila by som o radu - otcovi končí 1.3 podpora v nezamestnanosti (výpoveď dostal ku 1.9.2012 - predtým nepretržite pracoval viac ako 25 rokov) - chýbajú mu ešte necelé 2 roky do dôchodku tak by sme to radi predĺžili - ak by do toho 1.3 išiel na PN dostával by nejakú sumu? Dočítala som sa tu, že by stačilo 1-2dni predtým ako pôjde na PN ísť na sociálku a začať si platiť dobrovoľné poistenie (koľko je to na 1 deň?)... je to pravda? ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    áno, môže tak urobiť!

    ešte doplním (pozrela som staršie príspevky) - nemá náhodou ID nad 70% - lebo vtedy nie!!
    Naposledy upravil Katy a R : 05.02.13 at 11:18

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    silvia999 Pozri príspevok
    Poprosila by som o radu - otcovi končí 1.3 podpora v nezamestnanosti (výpoveď dostal ku 1.9.2012 - predtým nepretržite pracoval viac ako 25 rokov) - chýbajú mu ešte necelé 2 roky do dôchodku tak by sme to radi predĺžili - ak by do toho 1.3 išiel na PN dostával by nejakú sumu? Dočítala som sa tu, že by stačilo 1-2dni predtým ako pôjde na PN ísť na sociálku a začať si platiť dobrovoľné poistenie (koľko je to na 1 deň?)... je to pravda? ďakujem za odpoveď.
    Ak sa prihlási na DNP s VZ 393 eur, tak mesačne sa platí 138,13 eur.
    Za deň sa platí bajočko 4,50 eur.

    Na mieste tvojho otca sa ale prihlásim na balík bez poistenia v nezamestnanosti. Tj. len na nemocenské a dôchodkové. A PN bude vo výške cca 216 e.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ak sa prihlási vo februári, tak je to 4,63 na 1 deň (nemoc., dôch.star. a inv.+RFS)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Andyke Pozri príspevok
    Ak sa prihlási vo februári, tak je to 4,63 na 1 deň (nemoc., dôch.star. a inv.+RFS)
    No platí sa 33,15% z VZ na tie 2 poistenia ... nemocenské a dôchodkové ...
    35,15% z VZ na všetky 3 poistenia ... nemocenské , dôchodkové a v nezamestnanosti

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Andyke Pozri príspevok
    Nemoc. 4,4%, dôch.star. 18%, dôch.inv. 6 % a RFS 4,75 % = spolu 33,15 %
    Andy, v registračnom liste RFLO sú len tri kolonky na vypísanie vymeriavacieho základu. Preto píšem dve poistenia.
    Prvá kolonka sa týka nemocenského , druhá dôchodkového ( zo všetkým čo píšeš ty ) a tretia sa týka poistenia v nezamestnanosti.

    Preto to tak uvádzam, aby to pochopili bežný ludia a neboli zmätený.

    silvia999 je offline (nepripojený) silvia999

    silvia999
    ďakujem veľmi pekne, lebo akurát som sa išla pýtať čo to to RFS je... takže aby dostával nemocenské stačí mu aby cca.2dni predtým ako pôjde Dr. išiel na sociálku a prihlásil sa na dobrovoľné poistenie (stačí nemocenské a dôchodkové teda ? ja som si napr.myslela, že už sa musí iba všetky 3 platiť...)?

    silvia999 je offline (nepripojený) silvia999

    silvia999
    čo to je ID nad 70% ???????????????

    Katy a R Pozri príspevok
    áno, môže tak urobiť!

    ešte doplním (pozrela som staršie príspevky) - nemá náhodou ID nad 70% - lebo vtedy nie!!
    Katy a R invalidný dôchodok!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.