Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Na zápis FO podnikateľa potrebuješ: Tlačivo c.1 - nájdeš ho tu: http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...ej-podobe.aspx Kolok 165,50 EURO Živnost, koncesiu, alebo inú licenciu LV /www.katasterportal.sk/ prípadne súhlas vlastníka Kópiu OP Pozri aj tu :

    Zákon o cestnej doprave účinný od 1. marca 2012 (zákon č. 56/2012 Z. z.)


    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    správne, DO 3,5 TONY NETREBA

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    http://www.akmv.sk/2012/11/07/zapis-...neho-registra/

    Osoby zapísané do obchodného registra musia viesť podvojné účtovníctvo.
    Ak máš platné povolenie a zatiaľ si nemusíš vybavovať nové, tak ešte nemusíš prejsť na podvojné účtovníctvo, počas roka ani nemôžeš. No len čo začneš vybavovať povolenie, musíš sa zapísať do obchodného registra a tým pádom prejsť nasledujúci rok na podvojné účtovníctvo.

    Aspoň mne to takto vysvetlili.

    ema23 je offline (nepripojený) ema23

    ema23
    Viem aj o takých, ktorý si vybavovali nové povolenie a nemuseli sa zapísať do obchodného registra. Na živnostenskom povedali,
    že by to bola diskriminácia podnikateľov /autodopravcov/, keby museli byť všetci v obchodnom registri. Tak neviem, na koho sa
    treba obrátiť.

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Priznávam, že som ten linky len prebehla letmo, ale mám tomu rozumieť, že ak ma podnikateľ v živnosti "Nákladná cestná doprava vykonávana cest.nákl.vozidlami do 3,5 t tak sa ho to týka? Konkrétne ak robím rozvoz pre spoločnosť Geis. Ďakujem

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    Je niekto, kto vie poradiť. Mne dnes prišiel noví klient so živnostenským listom vydaným od 01.3.2013 na nákladnú cestnú dopravu do 3,5t a nik na živnostenskom ho ani neupozornil, že by sa mal zapísať do obchodného registra. Volala som do Žiliny na ŽÚ ale nikto mi tam nevie nič povedať.

    SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

    optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac SSAndrea
    No ja som kukla na tento link z príspevku 2. A tam je vyslovene uvedené, že ak mám prepravu tovaru vozidlami do 3,5 t, tak nemusím prechádzať na PÚ (viď ost. 3 píms. g).

    uuuf som si vydýchla

    toni je offline (nepripojený) toni

    toni
    Ak si dopravca s vozidlami nad 3,5t musíš byť do konca roku 2013 zapísaný do obchodného registra. A je jedno či ti platí, alebo končí povolenie z KU. Doprava sa už po novom nevybavuje na ŽU / už to nie je koncesovaná živnosť /.
    cinky16 toni a nemal by si byt zapisany do konca roku 2012 do OR? a co § 56 ods .6 "Povolenia, dopravné licencie a iné rozhodnutia a osvedčenia vydané podľa doterajších predpisov zostávajú v platnosti do vyznačeného dňa ich platnosti; ak nemajú vyznačenú platnosť, platia do 4. decembra 2015. V prípade, ak bude dopravca vyžadovať predĺženie alebo vydanie nového oprávnenia na podnikanie, bude potrebné, aby predložil výpis z obchodného registra potvrdzujúci jeho zápis v tomto registri." ak si vylozit toto? my mame povolenie platne do 30.6.2015 musime sa UZ zapisat do OR? alebo az po ukonceni platnosti a dokonca nam vydali este aj novu licenciu bez podmienky zapisu do OR 29.11.2012 a vtedy uz bol zakon v platnosti...MAM V TOM CHAOS

    Prechod s JU do podvojného účtovníctva v autodoprave je od 1.1.2013 daný zákonom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.