Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie preplatku ZP s preddavkovou platbou

Mám neporiadneho SZČO, ktorý stratil oznámenie o preddavkových platbách, tak som bola na pobočke zistiť to, a dozvedela som sa zaujímavú vec. Evidujú mu preplatok na ZP už od roku 2006 (asi, nevedela to pani identifikovať). Tak som za 1/2013 neplatila nič, priradia príslušnú časť z preplatku, a za 2/2013 priradia zvyšok, a doplatí sa rozdiel. Tak mu zlikvidujú vyskakujúci preplatok. Ja to teraz ako zaúčtujem, keď ja neevidujem v účtovníctve žiadny preplatok? V peňažnom denníku platba za 1/2013 bude o nepeňažná operácia-platby do fondov, za 2/2013 časť tiež nepeňažná operácia a zvyšok peňažná operácia. Tým budem mať platby evidované. Ale do DP 2013 zahrniem tieto platby normálne ako preukázateľne zaplatené poistné na ZP? Už som z toho jeleň..
Zaujímavé je, že sa ten preplatok neobjavil v RZZP za minulé roky. Ja som ho nikde neuvádzala, keďže som o ňom nevedela, ale prečo ho nevyčíslila poisťovňa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zaúčtovanie preplatku ZP s preddavkovou platbou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.