Zavrieť

Porady

valutová pokladňa

chcem sa len opýtať,že keď mám aj valutovú pokladňu a neboli cez rok na nej žiadne pohyby,iba tam je začiatočný stav,či aj tam treba robiť kurzový rozdiel?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ak bol stav valutovej pokladni k 01.01.2005 1000,- CZK v kurze 1.3 , potom výber z osobného vkladu cez valutový účet napr. 05.03.2005 1000 CZk v kurze 1,35. Zostatok vo valutovej pokladni je k 31.12.2005 0. Treba mi alebo nie účtovať kurzový rozdiel medzi stavom k 01.01. a výberom 05.03. alebo nie.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Mikolajova
    Ak bol stav valutovej pokladni k 01.01.2005 1000,- CZK v kurze 1.3 , potom výber z osobného vkladu cez valutový účet napr. 05.03.2005 1000 CZk v kurze 1,35. Zostatok vo valutovej pokladni je k 31.12.2005 0. Treba mi alebo nie účtovať kurzový rozdiel medzi stavom k 01.01. a výberom 05.03. alebo nie.
    Áno, lebo ti zostal stav v SK a ten musíš dostať na nulu, ak máš valuty v hodnote nula.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    vo valutovej pokladni či už v JU, PU k 31.12. treba robiť kurzový rozdiel

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Takže ak ešte smie poobťažovať 50,- sk rozdiel by ste v JU zaúčtovali ako?
    Zač. stav 01.01.05 1000 CZK 1,3 1300,- Sk
    Výber 05.03.05 1000 CZK 1,35 1350,- Sk
    Zostatok 31.12.05 0 CZK -50,- Sk

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Iný príjem cez pokladňu interným dokladom? Vo val. pokladni dať tým 50,- Sk tiež cez položku iný príjem? Ale asi nie lebo sa to zdupľuje nie?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Vo val. pokladni dať tým 50,- Sk tiež cez položku iný príjem - iba tento riadok, ja v programe musím zadať že sa jedná o valutovú pokladňu, a že sa jedná o iný príjem. V denníku sa Ti to zobrazí ako príjem pokladňa a príjem ako iný príjem OZD.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    lenže menši problem lebo mne vo val. pokladni dáva možnosť stále len v EUR. A keďže mam tam 0 neviem s tým pohnúť. No musim pošpekulovať. čo keby som tú valutovú nechala tak?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Aký máš softvér? Možno by Ti poraďáci vedeli pomôcť, keby si zadala otázžku priamo ktorého softvéru sa to týka.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    v inom softe mi to robí tak, že mi program automaticky vypočíta kurzový rozdiel a zaúčtuje to len vo valutovej pokladni ako výdaj alebo príjem ovplyvnňujúci základ dane. V pokladni SKK už nič nerobí. Je to správne.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja si kurzový rozdiel vypočítam sama, a robím vo val. pokladni ale so slovenskou menou, aby sa mi nehýbali zahr. prostriedky.
    Ale to už záleží na softe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.