Zavrieť

Porady

účtovné a daňové odpisy - ako na to?

v máji som zaradila do užívania OA so vstupnou cenou: 35958,46eur. uplatnila som zrýchlené odpisovanie - výpočet mi je jasný,
odpis za 1.rok = 5994eur, uvediem ho s dátumom 31.12.2012 v peňažnom denníku v členení prevádzková réžia/ VOZD

nerozumiem ale pojmu účtovné odpisy- kde ich evidovať, aká je výška, uvádzajú sa v peňažnom denníku? znižuje to hodnotu DHM vo výkaze majetku a záväzkov, ktoré budem posielať za rok 2012 spolu s DP?
ďakujem za vaše odpovede a prosím o jednoduché zrozumiteĺné odpovede pre účtovíka ktorý si účtuje svoju malú firmičku:-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    bibitraub Pozri príspevok
    v máji som zaradila do užívania OA so vstupnou cenou: 35958,46eur. uplatnila som zrýchlené odpisovanie - výpočet mi je jasný,
    odpis za 1.rok = 5994eur, uvediem ho s dátumom 31.12.2012 v peňažnom denníku v členení prevádzková réžia/ VOZD

    nerozumiem ale pojmu účtovné odpisy- kde ich evidovať, aká je výška, uvádzajú sa v peňažnom denníku? znižuje to hodnotu DHM vo výkaze majetku a záväzkov, ktoré budem posielať za rok 2012 spolu s DP?
    ďakujem za vaše odpovede a prosím o jednoduché zrozumiteĺné odpovede pre účtovíka ktorý si účtuje svoju malú firmičku:-)
    2. odpisová skupina....
    ale zabudla si nato, že nemôžeš si uplatniť ročný odpis, nemala si majetok od 01 01 -31 12 2012.....kuk do ZDP

    bibitraub je offline (nepripojený) bibitraub

    bibitraub
    ročný odpis nie, ale za rok 2012 si uplatním daňový odpis za 8mesiacov teda máj - december, čo je 5994eur.
    pýtam sa ale na účtovné odpisy - ako sa počítajú, kde ich evidovať atď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bibitraub Pozri príspevok
    ročný odpis nie, ale za rok 2012 si uplatním daňový odpis za 8mesiacov teda máj - december, čo je 5994eur.
    pýtam sa ale na účtovné odpisy - ako sa počítajú, kde ich evidovať atď.
    Účtovné odpis, je potrebné vypracovať odpisový plán, a potom na jeho základe účtovať. Odpisy evidujeme na karte majetku.

    účtovné a daňové odpisy - ako na to?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.