Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Chcela by som sa opýtať jednu vec máme jedného pracovníka ktorý je na úrade práce nepoberá podporu ale je evidovaný a pracuje u nás na dohodu o vykonaní práce, chcela by som sa opýtať do akej výšky môže zarobiť,či si môže uplatniť nezdaniteľnú časť,a či ho máme nahlásiť na SP aby firma za neho odvádzala odvody do gar.fondu.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Kejt
    Chcela by som sa opýtať jednu vec máme jedného pracovníka ktorý je na úrade práce nepoberá podporu ale je evidovaný a pracuje u nás na dohodu o vykonaní práce, chcela by som sa opýtať do akej výšky môže zarobiť,či si môže uplatniť nezdaniteľnú časť,a či ho máme nahlásiť na SP aby firma za neho odvádzala odvody do gar.fondu.Ďakujem
    V každom prípade ste ho mali prihlásiť na sociálnu poisťovňu ešte pred začatím výkonu prác. Odvádzať za neho budete úrazové poistenie 0,8%.
    Ak nepoberá žiadnu podporu, potom jeho zárobok na dohodu nie je pre úrad práce dôležitý. Myslím, že to obmedzenie sa vzťahuje len na ľudí, ktorí podporu poberajú. Ak sa mýlim, opravte ma, lebo reálnu skúsenosť s tým nemám.
    Nezdaniteľnú časť na daňovníka si uplatniť môže, ak Ti podpíše vyhlásenie k zdaneniu...

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Uchádzač o zamestnanie evidovaný na ÚPSVaR, ak pracuje na základe DoVP mal by o tejto skutočnosti informovať aj príslušný úrad-v Žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie čestne prehlasuje rôzne záležitosti, jednou z nich aj to či vykonáva zárobkovú činnosť.... Mal by to teda oznámiť, s tým, že aby nemal problém, môže pracovať max. 64 hodín mesačne a jeho príjem nesmie presiahnuť sumu 3.200,- Sk za mesiac.
    So všetkým súhlasím, len akurát máme v našej spoločnosti už skúsenosti s dohodármi a úrad práce - nie každá referentka, bez ohľadu na to, či poberá príspevok v nezamestnanosti alebo sociálne dávky - jednoducho ak je iba evidovaný, na konci mesiaca si pýta výplatnú pásku z dôvodu skutočného zárobku. Doteraz tak praktizovali iba v prípade poberania dávky, ale z času na čas sa objaví aj prípad, že chcú od kohokoľvek aj skutočné vyúčtovanie.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    neviete náhodou na základe ktorého zákona a paragrafu je určený limit 3200,-?

    Ide o to, že jednému nášmu dohodárovi sa vyhrážajú zobratím podpory lebo tých 3200 síce dodržal, ale dohoda fungovala od 15. dňa v mesiaci - teda vraj to malo byť alikvótne prepočítané.

    Mne sa to nejako nezdá.
    Hronská Iveta
    monika-s
    neviete náhodou na základe ktorého zákona a paragrafu je určený limit 3200,-?

    Ide o to, že jednému nášmu dohodárovi sa vyhrážajú zobratím podpory lebo tých 3200 síce dodržal, ale dohoda fungovala od 15. dňa v mesiaci - teda vraj to malo byť alikvótne prepočítané.

    Mne sa to nejako nezdá.
    Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti - §6 ods.2 písm.d)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    monika-s
    neviete náhodou na základe ktorého zákona a paragrafu je určený limit 3200,-?

    Ide o to, že jednému nášmu dohodárovi sa vyhrážajú zobratím podpory lebo tých 3200 síce dodržal, ale dohoda fungovala od 15. dňa v mesiaci - teda vraj to malo byť alikvótne prepočítané.

    Mne sa to nejako nezdá.
    Majú pravdu, lebo dohodári to majú tak, že môžu týždenne zarobiť 800,- Sk a odpracovať 16 hodín.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Hronská Iveta
    Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti - §6 ods.2 písm.d)
    Súhlasím a pripájam § 6 odst.2 písm,d. Uchádzač o zamestnanie
    d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu 5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov; 13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.
    Hronská Iveta
    mysimis
    Majú pravdu, lebo dohodári to majú tak, že môžu týždenne zarobiť 800,- Sk a odpracovať 16 hodín.
    Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti - §6 ods.2 písm. d) bolo upravované novelou zákona č.82/2005 Z.z a znie:
    ods.(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len „evidencia uchádzačov o zamestnanie“) a ktorý
    „d) vykonáva zárobkovú
    činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov; 13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.“.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Len dopĺňam výsledok - mohol mať uzavretú dohodu od 15. a zarobiť 3200 Sk a nemôžu mu zobrať podporu.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Mám len jednu otázku ohľadne DoVP: je DoVP klasifikovaná ako pracovnoprávny vzťah? Ide mi o to, či sa príjem z DoVP započítava, ak chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na uplatnenie daňového bonusu za celý rok. Tento zamestnanec u nás pracoval najskôr na dohodu a potom na pracovný pomer. Preto chcem vedieť, či mu môžem príjem z dohody rátať, aby tak mal príjem presahujúci 6-násobok minimálnej mzdy. Ja si myslím, že áno, len si nie som na 100 % istá.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Janka6685
    Mám len jednu otázku ohľadne DoVP: je DoVP klasifikovaná ako pracovnoprávny vzťah? Ide mi o to, či sa príjem z DoVP započítava, ak chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na uplatnenie daňového bonusu za celý rok. Tento zamestnanec u nás pracoval najskôr na dohodu a potom na pracovný pomer. Preto chcem vedieť, či mu môžem príjem z dohody rátať, aby tak mal príjem presahujúci 6-násobok minimálnej mzdy. Ja si myslím, že áno, len si nie som na 100 % istá.
    Áno, môžeš tam započítať aj dohody.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Janka6685
    Mám len jednu otázku ohľadne DoVP: je DoVP klasifikovaná ako pracovnoprávny vzťah? Ide mi o to, či sa príjem z DoVP započítava, ak chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na uplatnenie daňového bonusu za celý rok. Tento zamestnanec u nás pracoval najskôr na dohodu a potom na pracovný pomer. Preto chcem vedieť, či mu môžem príjem z dohody rátať, aby tak mal príjem presahujúci 6-násobok minimálnej mzdy. Ja si myslím, že áno, len si nie som na 100 % istá.
    Ide o 6 - násobok zdaniteľného príjmu. Teda áno.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ďakujem pekne.

    laudvili je offline (nepripojený) laudvili

    laudvili
    somij
    Len dopĺňam výsledok - mohol mať uzavretú dohodu od 15. a zarobiť 3200 Sk a nemôžu mu zobrať podporu.
    A ako je to s max. zárobkom pri zamestnaní invalidného dôchodcu na dohodu o vykonaní práce ?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    laudvili
    A ako je to s max. zárobkom pri zamestnaní invalidného dôchodcu na dohodu o vykonaní práce ?
    Výška zárobku nie je obmedzená. Nesmie však prekročiť ročne 300 hodín u jedného zamestnávateľa.

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    laudvili
    A ako je to s max. zárobkom pri zamestnaní invalidného dôchodcu na dohodu o vykonaní práce ?
    Ak je invalidný dôchodca prehodnotený Sociálnou poisťovňou (má určené percento zníženia prac. schopnosti), môže zarobiť takisto, ako všetci ostatní. Nesleduje sa jeho príjem - nemá vplyv na vyplácanie invalidného dôchodku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.