Zavrieť

Porady

Pridanie obchodnej činnosti

Dobrý deň prajem, máme tri menšie spoločnosti. Je pre nás nerentabilné zamestnávať 3 účtoníkov pre každú samostatne, preto sme sa rozhodli , že zamestnáme 1 účtovníčku, kt. spracuje účtovníctvo za všetky tri firmy a budeme to zvyšným dvom firmám prefaktúrovávať.

V obchodnom registry však nemáme ako podnikateľskú činnosť uvedené ekonomické, resp. účtovné služby. Čo všetko potrebujeme pre doplnenie tejto činnosti? Preukazujeme nejako spôsobilosť pre tieto služby ? Alebo spôsobilosť preukážeme vlastne zamestnaním odborníka - človeka, kto vyštudoval ochodnú akadémiu. Bude takýto človek postačovať pre uznanie spôsobilosti podnikať v danej oblasti? Alebo je nutné,aby sme zamestnali účtovníka s certifikátom ? ?

Ďakujem veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    predmet podnikania "vedenie účtovníctva" je voľným predmetom a nie je potrebné preukazovať zodpovedného zástupcu s príslušným vzdelaním

    Tunco je offline (nepripojený) Tunco

    Tunco
    Ďakujem.....to znamená že treba požiadať o priadanie podn.činnosti na živnostenskom úrade.

    Pridanie obchodnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.