Zavrieť

Porady

Stravné a nadčas

Zdravím Vás, chcem sa opýtať či správne uvažujem. Ak zamestnanec robi nadčas v sobotu, ma zaplatený počet hodín v nadčase + 25 % príplatok ak neťahá potom náhradné voľno. Moja otázka je že ak ide o plánovaný nadčas, teda na príkaz zamestnávateľa, že bude robiť prácu nadčas cez víkend, ma nárok na stravu respektíve na stravnú poukážku? A ak nejde o plánovaný nadčas teda ho vykonáva na základe dohody vtedy má alebo nemá nárok.
Potreboval by som aj nejakú odvolávku na ZP.
Doteraz som dával stravnú poukážku každému, ktorý odpracoval viac ako 4 hodiny teda polovicu prac. zmeny bez ohľadu na to či bol nadčas príkazom alebo dohodou.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Narok na zabezpecenie stravy ma zamestnanec v pripade, ze pracuje v jednej zmene viac ako 4 hodiny.
    To hovori ZP. Nikde nedefinuje, ci ma ist o riadny prac. cas ci prac. zmenu nadcasovu, nariadenu ci dohodnutu.
    Podstatna je dlzka trvania jednej zmeny.

    Cize napr. 5 hodin nadcas po riadnej zmene nedava narok na stravny listok, ale 5 hodinova nadcasova zmena v sobotu (nenadvazujuca napr. na nocnu) uz narok na stravny listok dava.
    Tvoj doterajsi postup bol spravny a podla ZP, pokial pracovnik odpracoval viac ako 4 hodiny (teda presne 4 hodiny su malo).

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    Oki ďakujem, vedel som že som to robil správne,
    Naposledy upravil scame : 13.02.13 at 12:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.