Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme

Mala by som otázku...manžel je štátny zamestnanec, ja som SZČO /pedikérka/. Manžel má možnosť uplatniť nejaké daňové úľavy v prípade, ak môj ročný príjem nepresiahol určitú sumu. Povedali mu len toľko, že potrebujú o tom nejaké potvrdenie. Nevieme však aké a od koho. Ideme to podávať prvýkrát, tak neviem ako má vyzerať to potvrdenie a kto ho má vydať. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zafira74 Pozri príspevok
    áno, účtovníčka mi to už spravila, len sme to ešte nepodali na daňový úrad. Tržby som mala spolu 1631 eur, ale tam som mala minulý rok ešte nejaké zostatky z dotácie /okolo 1300 eur/. Zatiaľ sme napísali len čestné prehlásenie, že môj príjem z podnikania po odpočítaní zákonného poistného bol vo výške 2652,85 eur. Len im to asi stačiť nebude.
    Sumu manžel uvedie do žiadosti o vykonanie RZD, nemusí prikladať žiadne potvrdenie. Len si ju musí vypočítať správne, lebo pri kontrole miezd vo firme si to DU môže overiť z tvojho DP.

    U SZČO sa ako vlastný príjem manželky neuvádza zisk, ale príjmy=tržby, vrátane dotácie, znížené o zaplatené poistné.+príp. nemocenské a iné príjmy, ktoré tam patria.

    zafira74 je offline (nepripojený) zafira74

    zafira74
    áno, účtovníčka mi to už spravila, len sme to ešte nepodali na daňový úrad. Tržby som mala spolu 1631 eur, ale tam som mala minulý rok ešte nejaké zostatky z dotácie /okolo 1300 eur/. Zatiaľ sme napísali len čestné prehlásenie, že môj príjem z podnikania po odpočítaní zákonného poistného bol vo výške 2652,85 eur. Len im to asi stačiť nebude.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.