Zavrieť

Porady

štátna jazyková skúška a štátnica z AJ na vysokej škole -ped.fakulta sú 2 rozne veci?

od priatelky, ktora uci Aj na gym. chcu, aby si dorobila este statnu jazykovu skusku, kvoli maturitam, nie je statnica na vysokej skole z AJ rovnaka ako statna jazykova skuska? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Nie je to to isté, pretože štúdium na vysokej škole sa ukončuje štátnou skúškou podľa zákona č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách a štúdium jazyka na jazykovej škole sa riadi vyhláškou č. 321/2008 Z.z. o jazykových školách. Obsah vzdelávania u týchto škôl je rozdielny, to čo sa vyžaduje pri splnení podmienok úspešného ukončenia štúdia na jazykovej škole nie je totožné s podmienkami a obsahom vzdelávania na vysokej škole. V jazykových školách sa určuje náročnosť kurzov podľa Spoločného európskeho referenčného rámca pre jazyky, na základe ktorého sú potom akceptovateľné doklady o ukončení takéhoto štúdia i v zahraničí. Štátna skúška na vysokej škole je jedna zo skúšok(okrem toho je to i štátna skúška z pedagogiky a pod.) , ktoré sú podmienkou na ukončenie tohto vzdelávania a získania diplomu. Nemôže nahradiť doklad, ktorý musí spĺňať podmienky spomínaného referenčného rámca, ktorým sa riadia jazykové školy.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aka statnica na VS z Aj?
    Priatelka ma vystudovane ucitelstvo anglickeho jazyka a v tomto odbore statnu skusku?

    loki1 je offline (nepripojený) loki1

    loki1
    ano, ma vystudovane ucitelstvo AJ - 5rokov na pedag.fakulte ukoncenych statnicou z AJ a teraz vedenie chce aby si dorobila este statnu jazykovu skusku z AJ, mne to pripada ako jedno a to iste

    sagitta je offline (nepripojený) sagitta

    sagitta
    Ak štátna skúška na VŠ a štátna skúška základná/všeobecná nie je to isté, znamená to, že ak mám napr. na VŠ urobený odbor nemecký jazyk a urobím si všeobecnú štátnu skúšku z nemeckého jazyka, bude mi uznaných 60 kreditov? alebo tuná už sa berie štátna skúška ako tá istá?

    Ešte by ma zaujímalo, či je v zákone niekde vyslovene dané, kde si musíme štátnu skúšku u cudzieho jazyka urobiť, aby sme získali 60 kreditov - v návrhu zákona bolo, že iba na FF alebo PdF. Je to aj schválené alebo môžeme robiť skúšku v jazykovej škole?
    Naposledy upravil sagitta : 16.04.13 at 14:24

    sagitta je offline (nepripojený) sagitta

    sagitta
    Doplním odpovede priamo od Mgr. Ľ. Drgu:
    v prípade, že ste absolvovala vysokoškolské vzdelania druhého stupňa v študijnom odbore nemecký jazyk, v súlade s ustanovením § 47a ods. 5 zákona č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov Vám vznikne právny nárok na priznanie 60 kreditov za vykonanie štátnej jazykovej skúšky z iného cudzieho jazyka na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie, ako ste získali vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa.

    štátna jazyková skúška a štátnica z AJ na vysokej škole -ped.fakulta sú 2 rozne veci?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.