Zavrieť

Porady

Ručný mlynček na kávu

Po najnovšej skúsenosti (kúpe mletého kávového sajrajtu v Tescu " Eduscho") som sa rozhodol že dám na rady z relácie" Peklo na talíři" a začnem si tak, ako za komančov kupovať zrnkovú kávu a mlieť priamo doma, len toľko ,koľko práve spotrebujem.Celé roky som kupoval mletú kávu Eduscho,Tchibo v Metre a bola nie super ,ale OK (nie som vyslovený kávičkár ,"dala sa piť".Po strašne veľmi dlhom čase som kúpil v Tescu tú istú značku čo kupujem roky.Bol to des a hrúza ktorý okamžite putoval do kontajnera.Ten sajgon bol kyslý a nechutne pripálený.
Preklikal som tu tému na kávu ,ale nenašiel som odpoveď na môj problém..http://www.porada.sk/t71849-p20-kavi...-slovicko.html

Hľadám , RUČNÝ mlynček na kávu .Z pár webov viem ,že vhodný je len s kameňmi nie nožmi.
Preto potrebujem poradiť, ak niekto máte doma kvalitný ručný mlynček na kávu , kde kúpiť kvalitu ,aké meno v tomto segmente má kvalita ?Na čo si dať pozor pri kúpe?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilooy je offline (nepripojený) ilooy

    ilooy
    Ja osobne odporúčam mlynček zvučných mien s tradíciou ako sú Leinbrock Ideal, Zassenhaus či Sfinx. Problém je ale ten, že sa jedná o mlynčeky zberateľské (už sa nevyrábajú) a ich cena sa pohybuje od 40€ vyššie, no ako plus treba uviesť, že sú to mlynčeky bezkonkurenčne najlepšie a prežili si už istú históriu, nové ručné mlynčeky sú bohužiaľ len niečo ako dekoračné predmety. Ak by ste mali záujem o viac informácií pokojne ma kontaktujte, pracujem aj s kvalitnou kávou svetových značiek priamo od farmárov z Etiópie, Kolumbie, Indie či Costa Rica. Cena je porovnateľná s "komerciou" v našich obchodoch, no kvalita kávy je už niekde inde Pozdravujem.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    taiko jesus mariiija, ale sak tam ma milion mlyncekov. Zase tyzden stravim, kym si vyberiem
    lujza.j tai...ty čo hladáš?mlynek ma kavejku...
    taiko hej hej, kupil by som si. Nejak ma to zalakalo, doma si fajnu kavej zomliet a uvarit.
    lujza.j moj mlynek vieš ako skončil?!meliem tam veci do kozmetiky
      zbaliť

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja mám doma zdedený ešte po mamke, už má možno aj 40 rokov, stále slúži, no žiadna značka na ňom nie je, iba KZ. V tej dobe boli všetky výrobky kvalitnejšie ako teraz.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    lujza.j
    .... tie "rustikálne" ručné - tie sú vyslovene s kameňmi. 220870 to možno ocení a zohľadní (jeden taký podobný mám doma - len zohnať kvalitnú zrnkovú nemletú kávu, bo toto, čo sa v obchodoch niekedy nachádza, je blivajz).

    Omuslam je offline (nepripojený) Omuslam

    Omuslam
    ja mám tento, je aj lacný..a je to český výrobok od firmy Lodos...tetka mala presne taký skoro 40 rokov http://mlynceky-na-kavu.heureka.sk/lodos-temp-cerny/specifikace/#section[/url]

    Ručný mlynček na kávu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.