Zavrieť

Porady

Počiatočné stavy súvah. účtov

Dobrý deň,
Poprosila by som Vás o radu s počiatočnými stavmi súvah. účtov v podvojnom účtovníctve. Kúpili sme firmu, v obchodnom registri nastala zmena konateľa k 26.01.06 s čoho mi vyplýva, že počiatočné stavy nahodím k tomuto dátumu, mám k dispozícií predvahu k 31.12.2005 a súvahu podávanú k daň. priznaniu za rok 2005. Potrebavala by so vedieť z čoho vychádzať či so súvahy alebo predvahy? Ak mali konečný stav k 31.12.2005 na účte 321 ( -10 000 SK), musím pri otváraní poč. stav. použiť ten istý účet aj napriek tomu, že neviem komu by som ich mala zaplatiť a žiadnu FAD neevidujem?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    K akému dátumu ste kúpili firmu???

    V účt. nesmie vzniknúť diera. Musíte nadviazať na KS k 31.12.2005Predchádzajúci vlastník Vám musí odovzdať kompletnú účtovnú agendu.
    Nezabudnúť, že nestačí prevaha a súvaha, ale treba aj kompletnú inventúru účtov.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    benka
    K akému dátumu ste kúpili firmu???

    V účt. nesmie vzniknúť diera. Musíte nadviazať na KS k 31.12.2005Predchádzajúci vlastník Vám musí odovzdať kompletnú účtovnú agendu.
    Nezabudnúť, že nestačí prevaha a súvaha, ale treba aj kompletnú inventúru účtov.
    Súhlasím a doplním, všetky otvorené položky a saldokonto k 31.12.2005 a zároveň stavy na účtoch 01,02,03,07,08, k tomu inventárne karty s použitými odpismi k 31.12., aby ti súhlasil na KS majetku. Taktiež účty SF, včítane knihy SF, knihy všetkých záväzkov a pohľadávok, nielen účtov 311 a 321, aj 314,315,324,325, ale aj preúčtovačiek na analytiku účtov 341, 342(mal by mať preúčtovanie voči bonusu), účtu 343 a 345.
    Možno ešte niekoho niečo napadne.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    benka
    Nezabudnúť, že nestačí prevaha .
    Priznám sa dobrovoľne, že tomu termínu nerozumiem.

    Adra je offline (nepripojený) Adra

    Adra
    zdravím, potrebovala by som poradiť ako sa zaokrúhľujú výkazy súvahy ak sú zaokrúhlené v tis. - môj PC to ešte nemá nastavené. ak je účet 011 v sume 12.785,- Sk bude vo výkaze 12 alebo 13?
    vďaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Adra
    zdravím, potrebovala by som poradiť ako sa zaokrúhľujú výkazy súvahy ak sú zaokrúhlené v tis. - môj PC to ešte nemá nastavené. ak je účet 011 v sume 12.785,- Sk bude vo výkaze 12 alebo 13?
    vďaka
    Bude to 13.

    Počiatočné stavy súvah. účtov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.