Zavrieť

Porady

Doteraz SZČO, teraz na ÚP - dostane dotáciu za začatie podnikania?

Mám známeho, ktorý je 1,5 roka SZČO. Chcel by ukončiť živnosť a prihlásiť sa na ÚP, kde by bol 3 mesiace a potom by si stiahol dotáciu na začatie podnikania. Viete mi niekto poradiť, či sa to takto ešte dá, lebo som počula o nejakých zmenách. Ďakujem vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iris50 je offline (nepripojený) iris50

    iris50
    Od 1.5.2013 bude platiť nový zákon, podľa ktorého po ukončení živnosti musí byť evidovaný na úrade práce jeden rok a až potom môže dostať príspevok na začatie podnikania

    andre111 je offline (nepripojený) andre111

    andre111
    Ak napr. zajtra zruší živnosť a potom pôjde na ÚP, bude mu stačiť byť nezamestnaný 3 mesiace? - keďže je to pre 1.5.2013. Alebo sa berie, že teda 20.2. sa zaregistruje na ÚP a nárok na dotáciu má až 20.5. - to je po 1.5. a už nebude mať nárok? Čo sa berie do úvahy? - kedy sa zaregistruje na ÚP alebo kedy mu vznikne nárok na dotáciu?
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    len taká poznámočka na okraj....keď začal známy pred 1,5 rokom podnikať dostal dotáciu aj vtedy? inak čo si pamätám je potrebné v prípade dotácie si držať 2 roky živnosť, inak musí vrátiť časť dotácie? toto sa zároveň aj pýtam, kto s tým má skúsenosť....lebo zákony u nás sa menia rýchlosťou guľového blesku!

    andre111 je offline (nepripojený) andre111

    andre111
    Pre 1,5 rokom nebral dotáciu a platí, že ak podniká kratšie ako 2 roky, musí pomernú časť vrátiť.
    Nevie mi niekto poradiť s tým 1.5.2013 - ako to bude ÚP brať?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    andre111 Pozri príspevok
    Pre 1,5 rokom nebral dotáciu a platí, že ak podniká kratšie ako 2 roky, musí pomernú časť vrátiť.
    Nevie mi niekto poradiť s tým 1.5.2013 - ako to bude ÚP brať?
    Počkaj na schválenie novely zákona o službách zamestnanosti.

    Doteraz SZČO, teraz na ÚP - dostane dotáciu za začatie podnikania?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.