Zavrieť

Porady

odokryte hrady na streche

ahojte...potrebovala by osm poradit od skusenych...
staviame dom, mame stavbyveduceho, ktory podla mna urobil chybu. od leta nam slubuje, ze stavba bude na zimu zakryta pod strechou, doteraz to tak nieje. avsak prvotny problem nebol v nom, vyskytla sa nejaka chyba statiky, tesar povedal, ze statiku treba prerobit...ale zistil to az vtedy, ked bola asi polovica hrad na streche...tak sme dali prepocitat statku opat, ten isty statik povedal, ze je to ok...tak tesar zacal robit znovu...ked sme sa ale stretli s tesarom ovedal, ze nieje spokojny ani s tym opatovnym prepoctom, a tak sme to dali prepocitat inemu statikovi, ktory navrhol riesenia, s ktorymi suhlasi aj tesar...lenze sa musel dokupit material...
vsetky tieto problemy chapem a viem, ze sa museli riesit...ale nie je to vsetko stavbyveduceho - manazera chyba, ze to nezabezpecil tak, aby sa bud tie hrady na strechu pred zimou nedali, alebo aby sa ta chyba statiky riesila skor? aj to sa riesilo az na moj podnet...manazer by to bol nechal tak...manazer ma v popise prace vyhladavat firmy, koordinovat casovu postupnost jednotlivych krokov a samozrejme technicke veci ako stavbyveduci...
no a vysledok celeho tohoto konania je, ze na celu stavbu aj s hradami nam celu zimu snezi a prsi...dalsia moja otazka je, ci to poskodi tie dreva? je tam ten zeleny nater na nich, nic viac...bude vobec sanca vysusit tu stavbu? dakujem vam vsetkym velmi pekne za odpoved...
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

neposkodi. to je tak hrube drevo, ze jedna zima tomu nic nespravi. mozes tam pritlct pasy igelitu aby na to priamo neprsalo z vrchu. Pokial to budu do mesiaca robit tak to ani neries.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

vdaka to som chcela pocut...si mi zlepsil naladu ;-)
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Asi ste sa dali fajne odr... Tesar vedel urcite robit len jeden druh krovu a preto ked nechcel prist o zakazku, tak si vymyslel problem so statikou. Akurat ze bezne pouzivane profily na krovoch su vyuzivane mozno na 30 percent, tak neviem co chcete, aby tam padlo.

Navyse mate dost divnu predstavu o prace stavbyveduceho. On ma zabezpecovat, aby sa stavalo v sulade s platnou vykresovou dokumentaciou, jednoducho, co dostane do ruky, to postavi.
Naposledy upravil ciners : 19.02.13 at 08:58
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

ciners a preco si myslis ze druhy statik, ktory nepozna tesara teda prerobil statiku strechy ? a stavbyveduci je aj manazer stavby, akze by mal konzultovat ako s robotnikmi tak s nami dane veci...
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

drevo zimu zvladne, toho sa neboj.
stavbyveduci vobec nemoze za rozpory medzi dvoma statikmi. je dost pravdepodobne ze pravdu ma ten povodny statik. to co hovori tesar nie je dolezite.

navyse si myslim ze ziadne rozpory nemali. prvy to spravil dobre podla toho ako to chcel on a druhy to spravil tiez dobre podla toho ako to chcel tesar.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

Ja si myslim, ze to bolo presne ako pise chandler.
Kazdy z tych ludi ma presne danu pravnu zodpovednost, takze argumentovat, ze stavbyveduci je nejaky manazer, ktory ma vsetko vediet neobstoji.
1. je projektant, ten je pravne zodpovedny za spravnost a realizovatelnost navrhu
az 2. je ten stavbyveduci, ktory to ma postavit tak, ako projektant navrhol. Inak sa stava prvy a berie zodpovednost na seba.
3. je ten robotnik, tomu to uz moze byt cele jedno, ten ma vziat vykres a postavit.
To nie su ziadne srandy, ti ludia si platia poistky a chyba im ide presne podla zakona na triko.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

maminka1 Pozri príspevok
ciners a preco si myslis ze druhy statik, ktory nepozna tesara teda prerobil statiku strechy ? a stavbyveduci je aj manazer stavby, akze by mal konzultovat ako s robotnikmi tak s nami dane veci...
Ten prerobil konstrukciu strechy, lebo predpokladam, ze ked ste mu to ako zakazku dali, tak mu docvaklo, ze to chcete inak.
Tiez som prerabal kopu konstrukcii, ktore neboli navrhnute zle, ale dali sa aj inak.
proste si myslim zo svojich skusenosti, ze tesar bol spekulant.
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

ciners ja neviem a pravdu sa asi nedozviem, ale dobre, stavbyveduceho necham tak..teraz ma trapi co pisete, ze tesar proste nemal pravdu...tazko napisat co sa mu na strechce nepacilo, ale v podstate najvacsi problem bol previs valbovej strechy 1, 75m na jednej strane, na inych stranach bol do 90 cm a inde zase 110cm...a tak sme mali roznu vysku vencov... a dalsia vec bola nizky sklon strechy 20 st., a nosne steny na ktorych je polozena su daleko od seba a bolo nam vysvetlene, ze ta vaha strechy bude roztlacat steny od seba....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

maminka1 Pozri príspevok
ciners ja neviem a pravdu sa asi nedozviem, ale dobre, stavbyveduceho necham tak..teraz ma trapi co pisete, ze tesar proste nemal pravdu...tazko napisat co sa mu na strechce nepacilo, ale v podstate najvacsi problem bol previs valbovej strechy 1, 75m na jednej strane, na inych stranach bol do 90 cm a inde zase 110cm...a tak sme mali roznu vysku vencov... a dalsia vec bola nizky sklon strechy 20 st., a nosne steny na ktorych je polozena su daleko od seba a bolo nam vysvetlene, ze ta vaha strechy bude roztlacat steny od seba....
teraz to je už jedno, ani neviem, ako to presne bolo..
ale tak všeobecne, prečo si viacej verila tesárovi s 3. ročnou učnovkou ako statikovi, čo to 5 rokov študoval na vysokej škole??
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

teba vobec nemusi trapit kto ma a nema pravdu, dolezite je aby bol ten dom bezpecny a aby si sa pod tou strechou aj tak bezpecne citila. hlavne zavolaj toho statika co navrhoval tu strechu nech pride skontrolovat ako to ten tesar spravil. spravidla najviac mudruje ten co najhorsie robi.
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

bjuty smis Pozri príspevok
teraz to je už jedno, ani neviem, ako to presne bolo..
ale tak všeobecne, prečo si viacej verila tesárovi s 3. ročnou učnovkou ako statikovi, čo to 5 rokov študoval na vysokej škole??
pretoze mam z praxe overene, ze niekedy je clovek v praxi dolezitejsi ako clovek teoretik. a je mi v podstate jedno, co je to...ci tesar ci architekt... bez toho aby som niekoho urazila. a ten tesar nebol uplny magor, len nam ukazal, ze on to spravil ako statik kazal a neurazal ho, len sa bal, aby nam strecha nepadla na hlavu. jemu neslo o nic ine...povedal, ze ak si to statik vyslovene tak zela, ze on radsej robotu skonci, lebo nechce niest zodpovednost, ked sa to poprehyba, alebo...nieco ine... co sa mi zdalo ako rozumna rec...
bjuty smis myslis, ze kazdy kto ma vysoku skolu je mudry? eee...
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

chandler Pozri príspevok
teba vobec nemusi trapit kto ma a nema pravdu, dolezite je aby bol ten dom bezpecny a aby si sa pod tou strechou aj tak bezpecne citila. hlavne zavolaj toho statika co navrhoval tu strechu nech pride skontrolovat ako to ten tesar spravil. spravidla najviac mudruje ten co najhorsie robi.
ano chandler presne takto som si myslela aj ja...
0 0
ace123 ace123

ace123 je offline (nepripojený) ace123

Hm, a nebola moznost, aby sa ten statik a ten tesar stretli priamo na stavbe a vydiskutovali by si to? Predsa len ich praca uzko suvisi. Nie som stavebnik ale ITckar, tak fakt neviem, ale na tvojom mieste by som chcel presne toto, alebo si to obhaji statik pred tesarom, alebo statik uzna co ja viem co. Bolo by to osobne, ale uvidela by si, ktory zacne byt nervozny a tak, to by bol moj typ na cloveka, ktory tomu prd rozumie... :-) Ved platis oboch.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Keby som tak ako tu bolo spomenuté ako robotník len robil a nekecal tak už xy vecí čo som robil by bolo zle.Nemôžem s tým súhlasiť.projektant po skončení vysokej školy rozumie síce teoreticky všetkému možnému na stavbe ale ja čo celí život robím vlastne na stavbách jednu konkrétnu vec tej veci rozumiem dobre .Samozrejme že iným veciam nerozumiem a on áno.Už som bol párkrát konfrontovaný z projektantom toho čo sa mi nepáčilo a ešte sa mi nestalo že by mi nedal za pravdu.Podotýkam že nikdy som ho nijako nehanil len som mu ukázal čo sa mi nepáči.Kedysi som na to kašlal až do jednej udalosti ked som vec spravil podla projektu a na mna bolo potom zle že to nieje dobré.Doslova mi bolo povedané že šak to kreslilo tamto mladé dievča a vy máte vedieť že to nebolo dobré.Proste sa uplatnil zákon padajúceho hovna s prepáčením.
Naposledy upravil Martin1310 : 24.02.13 at 01:29
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Pravdu možte mať všetci,ale najlepšie by boli fakty,údaje,výkres,konkrétna problematika. Takto je to iba o teórii. Ani sudca sa nevyjadrí,kým nemá čo najviac podkladov,resp. nevidí do problému. Toto je často "bolesť" Porady.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

alltracboy Pozri príspevok
neposkodi. to je tak hrube drevo, ze jedna zima tomu nic nespravi. mozes tam pritlct pasy igelitu aby na to priamo neprsalo z vrchu. Pokial to budu do mesiaca robit tak to ani neries.
Toto by som netvrdil. A čo voda,ktorá sa dostane do trhlín dreva a potom zamrzne? Hm,teoretici?
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

maminka1 Pozri príspevok
vdaka to som chcela pocut...si mi zlepsil naladu ;-)
Ja by som kľudný nezostal. PS: som drevár,nie IT prispievač do všetkých diskusií.
0 0
ace123 ace123

ace123 je offline (nepripojený) ace123

@marleau: Hm, ak narazas na mna, tak potom nechapem, preco si mi dal suhlas :-))) Vzdy, ked som si neni isty radou, tak napisem, ze pracujem ako IT clovek [asi je to otravne, prestanem], kolko ludi poradi zle a nevadi im to. Stavebne veci mam ako hobby a viem, ze ako neprofesional v podstate nemam co poradit, tiez ked mne nejaky clovek "od lopaty" vravi, ako mam robit svoje veci, tak to vyznie divne. A urcite neprispievam do kazdej diskusie; citam uplne vsetky, lebo ma to velmi zaujima. Ak som niekedy poradil niekomu zle tak ma to mrzi.

Ak to nebolo na mna, tak nic a ignoruj, co som napisal.
0 0
maminka1 maminka1

maminka1 je offline (nepripojený) maminka1

bola by osm rada, keby ste mi radili a neutocili jeden na druheho..
marleau: a co mam robit? co treba s tym drevom robit teraz? ked bolo celu zimu odkryte? ja osm premyslala, ze nech sa strecha spravi a ci by nebolo dobre preckat jar, nech sa to vysusi, az potom stavbu uzavriet? alebo ako to mame riesit? porad....
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

maminka1 Pozri príspevok
marleau: a co mam robit? co treba s tym drevom robit teraz? ked bolo celu zimu odkryte? ja osm premyslala, ze nech sa strecha spravi a ci by nebolo dobre preckat jar, nech sa to vysusi, az potom stavbu uzavriet? alebo ako to mame riesit? porad....
som velmi zvedavy co ti na to velky "praktik" poradi, ale pravdepodobne bude zase len mudrovat

tvoj problem maminka je v tom ze vzdy pocuvat toho co najviac krici a nie toho co tomu najviac rozumie hlavne sa ukludni a nechaj to na stavbyveduceho
Naposledy upravil chandler : 25.02.13 at 14:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať