Zavrieť

Porady

DP podnikateľa so živnosťou v ČR

prosím všetkých znalých o radu,
ak podnikateľ, so živnosťou v ČR aj so živnosťou v SR podáva DP na Slovensku, je v poriadku, ak si odráta z DP pomernú časť zo zaplatenej dane v čechách?
...platí tu dvojité zdanenie?.....

neviem si rady, či si má priznať do DP aj príjmy prepočítané cez kurz k slovenských príjmom a potom si odrátať cez kurz zaplatenú daň v čechách...

----ď a k u j e m ------
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    prosím všetkých znalých o radu,
    ak podnikateľ, so živnosťou v ČR aj so živnosťou v SR podáva DP na Slovensku, je v poriadku, ak si odráta z DP pomernú časť zo zaplatenej dane v čechách?
    ...platí tu dvojité zdanenie?.....

    neviem si rady, či si má priznať do DP aj príjmy prepočítané cez kurz k slovenských príjmom a potom si odrátať cez kurz zaplatenú daň v čechách...

    ----ď a k u j e m ------
    Spočítajú sa všetky príjmy,( v ČR kurzom) a odráta sa zaplatená daň v ČR. takisto kurzom.
    Naposledy upravil Tweety : 03.03.06 at 16:30

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Nie je celkom pravda, že sa odpočíta daň zaplatená v ČR. Táto daň sa započíta v pomere ( vyjadrenom v percentách) , ktorý vyjadruje pomer príjmov z ČR k celkovým príjmom.

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    TWEETY - ďakujem,

    ak som to správne pochopila, tak sú to riadky v DP č. 82,83?
    /v ČR podáva DP a platí daň/, prosím, je to tak?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    TWEETY - ďakujem,

    ak som to správne pochopila, tak sú to riadky v DP č. 82,83?
    /v ČR podáva DP a platí daň/, prosím, je to tak?
    Si tam zaregistrovaná na DÚ?

    JDM je offline (nepripojený) JDM

    JDM
    má aj českú živnosť, dieťa narodené v Čechách, tam podáva DP a platí daň a uplatňuje odpočet na dieťa,
    v SR má trvalý pobyt, tiež živnosť z ktorej platí odvody, podáva si tu DP, ale s tými príjmami v )CR neviem čo spraviť.
    ....ďakujem....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JDM
    má aj českú živnosť, dieťa narodené v Čechách, tam podáva DP a platí daň a uplatňuje odpočet na dieťa,
    v SR má trvalý pobyt, tiež živnosť z ktorej platí odvody, podáva si tu DP, ale s tými príjmami v )CR neviem čo spraviť.
    ....ďakujem....
    Ak je tam registrovaný na Dú,( máDIČ) tak podľa mňa príjmy z Česka zdaní tam, príjmy u nás, zdaní doma. Nemôže dvakrát tie isté príjmy zdaňovať.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Načo by nám potom boli zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia?????
    Daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou v SR musí v DP podanom v SR uviesť všetky príjmy, aj zo zdrojov v zahraničí. Príjmy zo živnosti v ČR síce zdaní v rámci priznania v ČR, ale musí ich v rámci príjmov z § 6 uviesť aj v slovenskom DP. V zmysle zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia daň zaplatenú v ČR započíta na daňovú povinnosť, ktorá mu vyjde v DP. Započítava sa tak, ako som uviedla v predošlom mojom príspevku.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Rezidenciu mu stanovuje § 2 písm.d/, povinnosť zdaňovať aj príjmy zo zdrojov v zahraničí §2 písm. f/.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    JDM
    ----a v tom DP sú to riadky 82,84?
    nejako sa v tom motám, a ďakujem
    Riadky 82 až 86.

    Oci je offline (nepripojený) Oci

    Oci
    Týka sa riadok 43 (Minimální základ daně) bežného podnikateľa s českým ŽL? Kedy sa musí vyplniť? Hovorím o českom daňovom priznaní.
    Ďakujem.

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    Ahojte :-)
    mám jednú prosbu o radu
    známi má príjem HPP za jedenásť mesiacov a jeden mesiac mál živnosť založenú v ČR. Viem, že to tu už bolo rozobrané, ale ak by to nebol problém, prosím o radu ako postupovať
    Ďakujem veľmi pekne

    majernikova je offline (nepripojený) majernikova

    žena majernikova
    majernikova Pozri príspevok
    Ahojte :-)
    mám jednú prosbu o radu
    známi má príjem HPP za jedenásť mesiacov a jeden mesiac mál živnosť založenú v ČR. Viem, že to tu už bolo rozobrané, ale ak by to nebol problém, prosím o radu ako postupovať
    Ďakujem veľmi pekne
    Prosím, odpoviem mi niekto :-) ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.