Zavrieť

Porady

účtovné a daňové odpisy

Chcem sa opýtať, robím odpisy prvýkrát, odpisujem auto mesačne účtovnými odpismi, ale ako je to s daňovými odpismi. Napr. k 31.12.2012 sa robí interný doklad na daňové odpisy, alebo sa v daňovom priznaní zohľadňujú?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    v danovom priznani na str. 4 po B sa uvádzaju
    uctovne odpisy UO
    danove odpisy DO

    rozdiel sa nasledne premietne bud ako polozka zvysujuca (r.150 UO>DO) alebo polozka znizujuca (r 250 DO>UO) zaklad dane
    Naposledy upravil Sarlotka : 22.02.13 at 14:36

    gesto je offline (nepripojený) gesto

    gesto
    Dobrý deň,
    prosím vás neviete mi poradiť čo so zabudnutými odpismi? S.r.o. má v majetku os.automobil zaradený do používania od januára 2011, bývalý účtovník však vôbec nerobil odpis tohto majetku ani účtovný ani daňový. Ešte som sa s takýmto prípadom nestretla. Myslíte, že im môžem urobiť začiatok odpisovania od januára 2012, aj keď tam bude ročný posun keďže zaradené do používania bolo v januári 2011?
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Účtovné odpisy sa neprerušujú, takže buď podať DDP za 2011, alebo zaúčtovať do roku 2012, prerušiť sa dajú len daňové.

    gesto je offline (nepripojený) gesto

    gesto
    Ďakujem. Viem, že účtovné odpisy sa neprerušujú, len to ma zmiatlo, že on nezačal robiť ani účtovné odpisy. Jedinú evidenciu má o obstaraní 042/321 v roku 01/2011. A potom nič, čo sa týka tohto auta. A to som si nebola istá, či im to môžem začať účtovne odpisovať prvýkrát od januára 2012.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gesto Pozri príspevok
    Ďakujem. Viem, že účtovné odpisy sa neprerušujú, len to ma zmiatlo, že on nezačal robiť ani účtovné odpisy. Jedinú evidenciu má o obstaraní 042/321 v roku 01/2011. A potom nič, čo sa týka tohto auta. A to som si nebola istá, či im to môžem začať účtovne odpisovať prvýkrát od januára 2012.
    No, treba to poúčtovať aj za rok 2011 aj 2012.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Ja som tiež prebrala jednu spoločnosť od roku 2012 a zistila som, že nie sú robené ani účtovné a ani daňové odpisy od r.2008!!! Určite to nebudem spätne opravovať. Začala som s odpismi od roku 2012. Môžem to tak spraviť?
    Ďakujem za odpovede.

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    pri odpisovej skupine 1 ide teoreticky o daňovo odpísaný majetok, u odpisovej skupiny 2 je doba odpisovania 6 rokov, takže tam by som dala odpis za 5 /2012/ a 6 rok /2013/.

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Daňové odpisy mohli byť aj prerušené, ale účtovné neboli vôbec účtované. Takže ja mám skôr zato, že začnem účtovať účtovné odpisy a súčasne aj daňové od roku 2012, ktoré budú aj daňovo uznané. Nechcela by som doúčtovať naraz účtovné odpisy za tie roky, aby mi to neskreslilo veľmi HV.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.