Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti a evidencia na UP

Môže osoba, ktorá je v evidencii úradu práce, pracovať na dohodu o pracovnej činnosti v r.2013? Ak áno, je určená hranica, ktorú nesmie presiahnuť, aby túto osobu nevyradili z UP v r. 2013?
Ďakujem
JL
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Môže pracovať, dohodu je potrebné odovzdať na UP deň pred začiatkom výkonu práce. Do nadobudnutia účinnosti novely zákona o službách zamestnanosti je max.hrubý príjem z dohody stanovený na 143,40€. Po novele bude iný spôsob výpočtu max.hrubého príjmu - predpoklad účinnosti od 1.4. alebo 1.5.2013

    Maria63 je offline (nepripojený) Maria63

    Maria63
    Mohli by ste mi niekto skontrolovať či uvažujem správne? Dohodár - DoPČ - evidovaný na UP, ktorého príjem neprekročí 143,40 Eur:
    - prihlásim do SP pravidelný príjem platím všetky druhy poistenia
    - prihlásim do ZP len na tie dní, ktoré pracoval a platím zdravotné poistenie
    Dohodár nemá žiadne povinnosti pretože je poistencom štátu a preto sa nemusí prihlásiť na dobrovoľné ZP. Je to správne alebo sa v niečom mýlim? Prosím

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    veronikasad Pozri príspevok
    Môže pracovať, dohodu je potrebné odovzdať na UP deň pred začiatkom výkonu práce. Do nadobudnutia účinnosti novely zákona o službách zamestnanosti je max.hrubý príjem z dohody stanovený na 143,40€. Po novele bude iný spôsob výpočtu max.hrubého príjmu - predpoklad účinnosti od 1.4. alebo 1.5.2013
    Viete mi poradiť prosím, mám zam-ca DoPČ vedený na UP, či s ním mám k 31.3 ukončiť PP a radšej odhlásiť zo SP a ZP , aby ho nevyradili z UP, alebo nemusím? Alebo aj naďalej bude môcť mať dohodu, len bude iný spôsob výpočtu max.hr.príjmu? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    msa Pozri príspevok
    Viete mi poradiť prosím, mám zam-ca DoPČ vedený na UP, či s ním mám k 31.3 ukončiť PP a radšej odhlásiť zo SP a ZP , aby ho nevyradili z UP, alebo nemusím? Alebo aj naďalej bude môcť mať dohodu, len bude iný spôsob výpočtu max.hr.príjmu? Ďakujem
    Dôvod ? Novela zákona o službách zamestnanosti by mala byť účinná až od 1.5.2013. Dohodári môžu naďalej pracovať.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    ďakujem, nesledovala som to teraz, tak som nevedela, či to platí od 1.4 alebo až od 1.5 a nerada by som, aby ho vyradili z evidencie, ak to nie je nutné. ešte raz vďaka.

    Dohoda o pracovnej činnosti a evidencia na UP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.