Zavrieť

Porady

Facelifting lampy do detskej izby

Mam staru lampu a chcela by som z nej vytvorit zaujimavu lampu do detskej izby. Je to klasicka kovova stropna lampa (stopka s listami) so sklenenymi burami v tvare kalichu zvonceka. Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje? Potesim sa aj nejakym fotoinspiraciam.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://mojdom.zoznam.sk/cl/10074/129...moze-mat-kazdy

http://interierdetail.wordpress.com/category/lampy/
Naposledy upravil lujza.j : 24.02.13 at 14:30
2 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anketarka
Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje?
Miesto klasickej žiarovky tam použiješ úsporky, LEDky, alebo halogenky:
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Čo tak zadať anketu „Používanie anglických verzus slovenských pojmov“?
0 0
frenkacik frenkacik

frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

do detskej izby? tak tam by som dal nieco nepriestrelne
a zamozrejme LED ziarovky, ved tam sa stale svieti (castokrat aj ked tam nikto nie je)
ja tam mam luster bez skla ( podobny obrazok som prilozil)
Naposledy upravil frenkacik : 25.02.13 at 06:48 Dôvod: vycibrenie pojmov
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

anketkarka Pozri príspevok
Mam staru lampu a chcela by som z nej vytvorit zaujimavu lampu do detskej izby. Je to klasicka kovova stropna lampa (stopka s listami) so sklenenymi burami v tvare kalichu zvonceka. Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje? Potesim sa aj nejakym fotoinspiraciam.

to je aká lampa? deťom budeš robiť facelifting?
0 0
frenkacik frenkacik

frenkacik je offline (nepripojený) frenkacik

nie je to ta lampa, nejako sa mi nechcelo chodit domov ju odfotit :-)
moja je len konštrukciou podobná a je v zlatom prevedení v kombinácii s drevom
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

skuste hladat na stranke www.modrykonik.sk alebo www.modrastrecha.sk alebo vygooglit nieco ako DIY - do it yourself alebo handmade old lamp
prikladam napady, co mam odlozene uz davno
12813541_720.jpg  
16379236_224.jpg  
16379240_224.jpg  
1/1
1 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Pôvodca textu príspevku: anketarka
Aky material mi poradite, aby to bolo bezpecne pri tom ked sa lampa zahraje?


..no, pri "faceliftingu " sa vždy musí počítať s tým, že nie všetko dopadne tak, ako má..vyhladenie vrások,alebo správnejšie-úprava tváre tvojej lampy by mohla začať tým, že ju preleštíš, tienidlo nahradíš niečím svojským- čo pasuje do detskej izby,prípadne použiješ motív, podľa veku dieťaťa,alebo hodíš lampu do koša s márnou snahou urobiť zo starého mladšie...zmena tvaru žiarovky sa mi nevidí dosť "šik" ,to akoby si starej tvári dala nové oči...moderné žiarovky nepristanú starosvetským svietidlám..podľa mňa..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
frenkacik Pozri príspevok
nie je to ta lampa, nejako sa mi nechcelo chodit domov ju odfotit :-)
moja je len konštrukciou podobná a je v zlatom prevedení v kombinácii s drevom
..

..no podľa tvojho "opisu", to svetidlo nie je až také staré, aby potrebovalo facelifting...
..je rozdiel "lampa, svietidlo, luster"..najlepšie, keby si dala foto,takto riešiť len podľa domnienky-no, nefér!..
0 0
anketkarka anketkarka

anketkarka je offline (nepripojený) anketkarka

- no ja by som ju odfotila, keby sa dalo, ale sa neda (nejdem vysvetlovat preco) a na nete som nenasla ani ziaden podobny kusok zatial...
- je to luster ak chcete...kovova konstrukcia je parizska modra (co sa nam farebne nehodi) a bury su take zvlasne neidentifikovatelnej farby (nieco medzi svetloruzovou a maslovou)
- termin facelifting som pouzila, lebo ma nic vystiznejsie slovenske prave nenapadlo
- mne islo hlavne o material s ktorym mate skusenosti, ze sa vplyvom tepla neznici (nevzblkne, nezoxiduje, nescvrkne a ja neviem este co by sa takto laicky upravenej lampe mohlo stat) tak skoro a je hlavne nezavadny ked sa zahreje...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Nuž keď sa nedá nafotiť, tak si mohla aspoň nakresliť. Ťažko radiť materiál, keď nevieme ako by sa mal použiť . Takto je to zadanie pre Copperfielda alebo jasnovidca.
0 0
anketkarka anketkarka

anketkarka je offline (nepripojený) anketkarka

nieco taketo, len s trocha vacsimi burami a stonka je len jedna, skrutena do kruhu a akoby na kazdom polkruhu bola jedna bura. Bury su cisto sklenene a okvetne listky su v nich len akoby naznacene, nie nakreslene.

0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

facelifting lampy, bury....k tejto teme asi potrebujem slovnik
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

anketkarka
Bury su cisto sklenene a okvetne listky su v nich len akoby naznacene, nie nakreslene.
Po našom i po slovensky je to tienidlo. A to bude lisované sklo - pretože bude asi vzorované.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

[QUOTE=anketkarka;2261303]nieco taketo, len s trocha vacsimi burami a stonka je len jedna, skrutena do kruhu a akoby na kazdom polkruhu bola jedna bura. Bury su cisto sklenene a okvetne listky su v nich len akoby naznacene, nie nakreslene.

Podľa dosť ťažko predstaviteľného popisu mne osobne vychádza, že ak ti ide iba o dáku novú vizáž, tak zrejme nebude nič lepšie než to, čo tam je. Ak má konštrukcia a tienidlá dáke rany, spôsobené zubom času, tak kúp tienidlá nové (nie je však isté, či zoženieš vyhovujúci rozmer a závit). Ak by si chcela silou mocou niečo vyrobiť, kedysi dávno sme doma obnovovali stolovú lampu tak, že tienidlo v tvare zrezaného kužela, sme vyrobili z tvrdého výkresu a celé sme napustili miernou vrstvou oleja. Nezhorelo to, nespálilo sa to a bolo to jednoduché a celkom vkusné. Papier pôsobil ako mliečne sklo. To však bolo dakedy okolo roku 1960 a nič nebolo dostať kúpiť.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nechápem prečo nenafotíš lampu ktorú chceš omladiť
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anketkarka Pozri príspevok
- no ja by som ju odfotila, keby sa dalo, ale sa neda (nejdem vysvetlovat preco) a na nete som nenasla ani ziaden podobny kusok zatial...
lujza.j Pozri príspevok
nechápem prečo nenafotíš lampu ktorú chceš omladiť
...vraví sa ..... že všetko sa dá , len treba chcieť a vedieť ...

Lui , tak si vyber z možností ...ja tipujem tú prvú - že nechce ...

Nástrojom faceliftingu je v tomto prípade aj to kladivo ...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

A nejde tu náhodou o dáku anketu, keď zadáva anketárka....nemá fotku, nemá nákres, možno tie "bury" ani neexistujú :-(
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
mareko Pozri príspevok
A nejde tu náhodou o dáku anketu, keď zadáva anketárka....nemá fotku, nemá nákres, možno tie "bury" ani neexistujú :-(
...určite áno a pravdepodobne sa jedná o rustikálny štýl ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
...vraví sa ..... že všetko sa dá , len treba chcieť a vedieť ...

Lui , tak si vyber z možností ...ja tipujem tú prvú - že nechce ...

Nástrojom faceliftingu je v tomto prípade aj to kladivo ...
tak potom načo sa mi tu s tým že seriózne zaoberáme....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať