Zavrieť

Porady

Účtovanie vkladu do registračnej pokladnice

Ako zaúčtovať v JÚ vklad v hotovosti do registračnej pokladnice ?
Sumarizujem rok 2012 živnostníkovi, ktorý má malé pohostinstvo. Na každom doklade z RP sa mu objavuje položka vklad hotovosti (mimo dennej tržby). Povedal mi, že každý deň pred otvorením prevádzky vkladá do reg. pokladnice určitý obnos drobných mincí. Nablokuje to ako vklad-hotovosť. Po dennej uzávierke sa mu na doklade z RP zobrazuje denna tržba + ten vklad v hotovosti. Do peňažného denníka by som zaúčtovala tieto položky takto:
1. denna tržba ako POZD tržba za tovar
2. no v tom druhom prípade som si nie vobec istá .... Vklad hotovosti ako dotaciu pokladne ?? Aj ked sa jedna o peniaze z predošlých tržieb .... Možno by som vobec nemala uctovat v PD o tejto položke na doklade z RP ....
Neviem si s tym poradit prosíím veľmi o radu a Vaše odborné názory. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Denný vklad sa neúčtuje...účtuje sa denná uzávierka....na vklade nemáš ani znak MF....

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Romandom Pozri príspevok
    Vklad v hotovosti nikde v JU neeviduješ ale každý doklad o výbere a vklade musíš spolu s X-kovými uzávierkami 1 rok uchovávať.
    x-kove uzavierky sa nearchivuju,takisto nemaju znak MF....X-kove doklady sluzia na prezeranie napr.trzieb pocas dna. Uchovavaju sa na zurnale ale v papierovej podobe sa nearchivuju.

    Romandom je offline (nepripojený) Romandom

    Romandom
    Vklad v hotovosti nikde v JU neeviduješ ale každý doklad o výbere a vklade musíš spolu s X-kovými uzávierkami 1 rok uchovávať.

    renka27 je offline (nepripojený) renka27

    renka27
    vsetkym dakujem za usmernenia ....takze to este zhrniem ci som to spravne pochopila:
    1. vklady v hotovosti do pokladnice - neuctujem do pen.dennika
    2. do PD uctujem len dennu trzbu ako POZD

    Nemam vela praktickych skusenosti s RP .... co su to X-kove uzavierky ??? Mas na mysli mesacne intervalove uzavierky ...?

    Romandom je offline (nepripojený) Romandom

    Romandom
    X-kové uzávierky sú uzávierky ktoré sú priebežné a nenulujú stavy. Napríklad aj dennú uzávierku môžeš v x-kovom režime spraviť viackrát za deň napr. pri preberaní stavu pokladne medzi pokladníčkami ak si chcú overiť momentálny stav.

    Romandom je offline (nepripojený) Romandom

    Romandom
    Áno je to pravda. Jeden rok sa archivujú len doklady vklad a neplatný doklad. 5 rokov denné uzávierky. Ale osobne by som si uchovával aj anuláciu účtenky a vrátenie tovaru.

    Atalka je offline (nepripojený) Atalka

    Atalka
    Dobrý deň chcela by som sa vrátiť k tejto otázke..účtovaniu vkladu do pokladnice-takisto mam taky pripad -podnikateľ vloží do pokladne mensi obnos penazi z predch. dna.. no a stretla som sa s oboma nazorami.. má sa teda účtovať aj o vkladoch či nie? ďakujem
    Danielle369 Ked vložíš do pokladne ráno vklad ,tak o nom neúčtuješ...doklad vklad musíš mať v pokladni celý deň kvôli kontrole, večer ho zahodíš.( minulý rok sa musel rok archivovať, od roku 2014 sa neukladá nika,akurát do koša)

    Účtovanie vkladu do registračnej pokladnice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.