Zavrieť

Porady

úprava fotiek

Dobry den , zdravím , ja by som sa chcela opýtat , že či sa take da vo photofiltre studio x , že napriklad mam farebne foto kde dievčina drži v ruke červenu ružu , hcela by som aby len ruža ostala farebna a ostatne čiernobiele .alebo v akom programe a ako sa to da , čiže chcem len jednu čast aby ostala farebna a ostatne čierno-biele Dakujem
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V Gimpe takto http://www.porada.sk/t179377-ako-upr...ml#post1882053
4 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ano ano , na toto nsom myslela dakujem , no neviem či to zvladnem Gimpe som sa ešte ani raz nepokúšala . Dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Najprv si osvoj základy, napr. tu http://www.gimp.kvalitne.cz/ , aby si programu porozumela. Nerieš hneď zložité veci, postupne sa do toho dostaneš.
Ako stiahnuť Gimp, a čo k tomu, nájdeš tu http://www.porada.sk/t181315-ako-upr...ml#post1905686
Manuál v sk nájdeš tu http://www.etomka.com/gimp-manual/
Naposledy upravil Marína : 25.02.13 at 12:56
5 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

dakujem, dakujem ,dakujem. Budem sa pokúšat ,len nech skolím túto chrípku aby mi už bolo lepšie.
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

presne tak to robím ako s tou nektarinlou na ukážke tutorial ale s čerešničkou a ked chcem farbit tak na bielo mi ju zafarbi :-((
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

ja si myslim , že som postupovala ako je to na tutoriali , len neviem sem vložit moje avi video. ale mne sa to nesfarbilo. takže ....
Naposledy upravil verads : 26.02.13 at 23:03
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

prosim prosím , vedel by mi ešte niekto sem vložit link na tutorial ako spravit jednu čast fotografie na farebne , lebo tu v predošlom to robím presne tak ako to tam je a mne to nejde . prosiim
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Prosim vedel by mi niekto poradit , že prečo v gimpe ked uložim niečo v jpg aj tak to nie je v jpg ale xcf, ale prečo ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

verads Pozri príspevok
ja si myslim , že som postupovala ako je to na tutoriali , len neviem sem vložit moje avi video. ale mne sa to nesfarbilo. takže ....
V prísp. 2 som ti priložila link na návod ako na to, čítala si ho vôbec? Aj z prísp. 4?
verads Pozri príspevok
Prosim vedel by mi niekto poradit , že prečo v gimpe ked uložim niečo v jpg aj tak to nie je v jpg ale xcf, ale prečo ?
Zrejme si nečítala, tam by si sa bola dozvedela.
Uvidíme, uvidíme, či toto nebude posledná názorná ukážka, ak nebudeš usilovná žiačka.
nav_1.jpg  
nav_2.jpg  
1/1
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

pridaj sem obrázok, vyfarbíme ho...
0 0
čakanka čakanka

čakanka je offline (nepripojený) čakanka

Ahojík!
Na Tvoju 1. otázku pridávam link, ak Ti to postačí takto, ako je vytvorený obr. v návode, malo by to stačiť. Ak nebudeš si dať rady, poradím, poprípade aj vytvorím
http://s-a-b-i-k-a.blog.cz/1204/phot...-pfstudionavod
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Marína má pravdu. Keď chceš pracovať v nejakom programe, musíš mu najprv rozumieť a naučiť sa aspoň základy. A ver mi, že na porade sa toho veľa nenaučíš. Musíš najprv pochopiť ako to celé funguje, lebo takto budeš vedieť iba jedinú vec ako urobiť čierno-biely obrázok a v tom niečo farebné a stráviš nad tým mesiac. Nie som grafik ani s tým nemám nič spoločné ale keď som prechádzal z analógu k digitálu, musel som sa učiť odznova a ver mi iba literatúra ma doviedla k nejakému tomu výsledku. Keď budeš takto triafať do prázdna, neposunieš sa.
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

S Vladom 100x súhlas. KoxXxo a čakanka, ľutujem, lenže takto sa ani len ten jeden úkon nenaučí, ak to za ňu urobíte vy. Jedine, ak to potrebuje jednorázovo a nebaví ju to sa v tom "hrabať". Hádam sa verads vyjadri sama.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Ahojík, aby som pravdu povedala ja sa skôr pohrávam s photofiltre studio a tam si vytvaram ramiky priesvitne alebo pozvanky na rôzne udalosti zacinam s bielov strankov a všetko si tam vyhotovujem sama , ako nap tieto obrazky , posiewlam ukážky , ale v PFS tieto ukony neviem spravit , a niektore som teda zvykla aj v photoshope ale aj tam len to som sa naučila čo som konkretne potrebovala a Vlado aj Marína máte pravdu , že s jednou úlohou sa pohram aj 2 hodiny a vložím aj to čo som v Gimpe skúšala ak sa bude dat , len neviem prečo mi to neuloži v jpg i ked som si z ponuky vybrala ten formát . Vela tutorialov je na to čo prave ja chcem aby s čiernobieleh foto som zvyraznila farebnou jednu čast , už som sa to naučila . To čo mi čakanka poslala ten link ja neviem či to len mne ? ale ja tam vidim len obrazok mačky , žiadny navod popis nič tam nevidím. Aj tak Vám velmi pekne dakujem za vašu pomoc viem , že na Vás sa môžem vždy spolahnut , už len to by som rada , že ako uložit v Gimpe do JPG dam si , že uložit ako potom si bam , že kde napriklad plocha a z ponuky označim JPG a uložit a ked mi to uloži tak je to fx.. ako som vyššie písala . Všetky prilohy som vyhotovovala ja v Photofiltre a to meno v GHimpe podla tutorialu , v hlave sa mi to neuložila , čiže keby treba znova len zas tak ... pekny den
svadobka.jpg  
svadobna másolata.jpg  
11.jpg  
Nepojmenovaný 2.jpg  
vlastna.jpg  

23.jpg  
verads.jpg  
1/1
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Marína Pozri príspevok
V prísp. 2 som ti priložila link na návod ako na to, čítala si ho vôbec? Aj z prísp. 4?

Zrejme si nečítala, tam by si sa bola dozvedela.
Uvidíme, uvidíme, či toto nebude posledná názorná ukážka, ak nebudeš usilovná žiačka.
Tak som presne všetko robila , to som aj vedela ako to uložit ved aj v PS aj PFS sa to tak robi , lenže tu mi to neuloži , to čo som v predošlom prispevki poslala , tú úpravu , že Vera to mi pekne na 1 x uložilo a to čo sfarbujem jednu čast to mi neuloži .
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

verads Pozri príspevok
Ahojík, aby som pravdu povedala ja sa skôr pohrávam s photofiltre studio a tam si vytvaram ramiky priesvitne alebo pozvanky na rôzne udalosti zacinam s bielov strankov a všetko si tam vyhotovujem sama , ako nap tieto obrazky , posiewlam ukážky , ale v PFS tieto ukony neviem spravit , a niektore som teda zvykla aj v photoshope ale aj tam len to som sa naučila čo som konkretne potrebovala a Vlado aj Marína máte pravdu , že s jednou úlohou sa pohram aj 2 hodiny a vložím aj to čo som v Gimpe skúšala ak sa bude dat , len neviem prečo mi to neuloži v jpg i ked som si z ponuky vybrala ten formát . Vela tutorialov je na to čo prave ja chcem aby s čiernobieleh foto som zvyraznila farebnou jednu čast , už som sa to naučila . To čo mi čakanka poslala ten link ja neviem či to len mne ? ale ja tam vidim len obrazok mačky , žiadny navod popis nič tam nevidím. Aj tak Vám velmi pekne dakujem za vašu pomoc viem , že na Vás sa môžem vždy spolahnut , už len to by som rada , že ako uložit v Gimpe do JPG dam si , že uložit ako potom si bam , že kde napriklad plocha a z ponuky označim JPG a uložit a ked mi to uloži tak je to fx.. ako som vyššie písala . Všetky prilohy som vyhotovovala ja v Photofiltre a to meno v GHimpe podla tutorialu , v hlave sa mi to neuložila , čiže keby treba znova len zas tak ... pekny den
už je to v poriadku nemala som stiahnuty flash player , už sa mi to zobrazilo, len to je asi iny program , nie gimp a potom som popletena , aj photoshop aj photofiltre studio , aj gimp je trošku iné. Velka vdaka . :-)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Pozri ešte raz v prísp. 11 druhý obrázok. Píšeš, že keď obrázok ukladáš, tak si z výberu formátov vyberieš jpg. Aj za názvom súboru(obrázka) dopíšeš .(bodka)jpg?
xcf súbor je ............ čítaj tu http://www.porada.sk/t181315-ako-upr...ml#post1905810
Teraz som pozrela ten tutorial z youtube, je O. K. Myslím, že si nečítala aj text, ktorý sa v ňom zobrazuje, čiže si nepridala alfa kanál. Na 1. obrázku máš ako dôkaz ten text z videa, na 2. som ti popísala, čo máš urobiť. Až keď pridáš alfa kanál, potom môžeš gumovať.
ac1.jpg  
ac2_2.jpg  
1/1
1 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Už mi to uloženie ide a aj to sfarbenie , troška som vybehla sice z čiary ale ... Dakujem pekne za rady
christmas-ps3-wallpaper.jpg  
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V príspevku 2 som ti dala link na príspevok, kde som podrobne popísala ako na to cez masku vrstvy. Tento spôsob je lepší, hlavne v tom, že ak vygumuješ niečo, čo si pôvodne nechcela, stačí, ak si prepneš z čiernej na bielu farbu a opravíš to.
Nemáš za čo, som rada, ak ti pomohli.
Naposledy upravil Marína : 02.03.13 at 18:56
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať