Zavrieť

Porady

Ako prijať platbu cez PayPal?

Dobrý deň, hľadala som o danej téme na nete ale neviem či som tomu správne porozumela..som v tomto antitalent. Potrebovala by som vedieť ako funguje prijímanie platieb cez PayPal na SK zo zahraničia? Totiž nič nepredávam ale ak mi niekto chce, napr. babka z USA poslať peniaze na SK - prevodom na účet sú vysoké poplatky. A ak som správne pochopila - PayPal je medzinárodn resp. celosvetová peňaženka? To znamená, že je možné posielať si peniaze aj bez toho aby som mala nejaký business účet a posielanie peňazí je zdarma, len z USD sa mi zmení pri výbere na EUR? Tam sú nejaké poplatky,nie? Ešte nemám zriadený žiadny PayPal účet , potrebovala by som najprv vedieť ako to funguje a či sa dá prijímať platba aj keď nepredávam cez e-bay atď, no proste od rodiny zo zahraničia. A teda aký typ účtu si mam zriadiť. Budem veľmi vďačná tomu, kto mi to bude vedieť veľmi ľahko zrozumitelne vysvetliť :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eddie2013 je offline (nepripojený) eddie2013

    eddie2013
    zaklad je mat ucet z moznostou platby cez internet
    jednoduchsi variant platobnu kartu s moznostou platby na internete
    posledna vec mat emailovy ucet, ktory je vlastne identifikator

    paypal funguje velmi jednoducho
    strana prijemcu mi posle svoju emailovu adresu identifikator ako je registrovany v paypale
    a ja odosielatel si poviem v akej mene a z akym identifikatorom mu platbu poslem
    presun penazi v ramci systemu je ihned.

    nasledne sa prijemca prihlasi a cez web si peniaze da presunut na vlastny slovensky ucet, ktory ma aktivovany s paypalom. (neviem neskusal som, ale myslim, ze sa neda poslat na iny ucet ako ten co je registrovany s paypal kontom, ale na paypal konte myslim moze byt aj viac aktivnych uctov)

    posledny proces uz zavisi od pomalosti bankovych prevodov

    Ako prijať platbu cez PayPal?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.