Zavrieť

Porady

voňavý ihličnan

Ahojte, pred pár rokmi u nás na sídlisku vyťali kvôli novému plynovodu strom vysoký asi tak ako 5 poschodový dom, cca 25-30 rokov starý. Bol to stále zelený strom, tvar mal asi ako smrek, mal olistenie podobné ako nejaký tis alebo tuja, ale bolo to také oblejšie a strašne krásne tie vetvičky voňali. Strom vyťali pred vianočnými sviatkami a ja som doniesla z neho vetvičky a urobila som vianočnú ozdobu. Celý byt nám od toho voňal. Chcem si to zasadiť, asi už 2 roky hľadám taký strom a stále neviem nič podobné nájsť. Neviete mi niekto poradiť aký strom by to mohol byť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rastlinka je offline (nepripojený) rastlinka

    Už môj nick asi o mne niečo hovorí. Ale vo všeobecnosti mám rada nielen rastliny, ale aj zvieratá, prírodu a všetko čo spolu súvisí. Pretože zvieratá by tu neboli bez rastlín a naopak. Zaujímam sa o prírodu až priveľmi podrobne. Poznám rastliny a živočíchy, ktoré mi pomôžu prežiť v prírode. Viem, ako sa vyhnúť v lese nebezpečným zvieratám ( medveďovi ), ale viem ich aj sledovať. Dokážem sa z neznámeho prostredia dostať do ľudských obydlí. Cestu mi prezradia rastliny, potoky, pohyb zvierat... ...viac rastlinka
    Ahoj, odpovedám neskoro, ale našla som tvoju otázku náhodne. V ihličnanoch som ako doma, škoda však, že nemám obrázok. Trochu by pomohla farba ihličiek nie je zelená ako zelená ( napr. ak vyšívaš máš v text. galantérke veľmi veľa zelenej ... ) Ale napriek tomu odhadujem podľa Tvojho popisu na niektorý " Ceder " Bližšie povedať neviem ani podľa popisu ani podľa fotky

    V súčasnosti by si si mohla zakúpiť v záhradníckom obchode ceder, alebo Ceder Himalájsky dostať semená vo väčšine hypermarketoch )
    A že pekne vonia - môj osobný názor všetky ihličnany pekne voňajú
    ( Poznámka : Môj avatar je Duglaska tisolistá. )

    O Cedroch sa presnejšie môžeš pozrieť :

    http://www.klivia.com/ihlicnate_cedrus.htm




    Naposledy upravil rastlinka : 28.03.13 at 00:09 Dôvod: doplnenie

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    ďakujem Ti pekne za odpoveď aj za link.
    Je pravda, že všetky ihličnany voňajú, ale ten "môj" mal naozaj výnimočne intentívnu a krásnu vôňu.
    Skúsim sa teda poobzerať po cédroch.
    prajem pekný deň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.