Zavrieť

Porady

Výkaz o príjmoch a výdavkoch

Minulé roky som podávala daňové priznania podľa paušálnych výdavkov, teraz, keďže som bola za rok 2012 v strate, chcem podať daňové priznanie podľa skutočných výdavkov. Aké počiatočné cifry mám teraz, teda za rok 2012, uviesť vo Výkaze o majetku a záväzkoch a vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch, keď som doteraz za všetky predchádzajúce roky išla len podľa paušálnych výdavkov a nikdy predtým som žiadne Výkazy o majetku a záväzkoch a Výkazy o príjmoch a výdavkoch nerobila a ani som ich neodovzdávala na daňovom úrade? Vopred ďakujem za každú dobrú radu. Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak sa pýtaš na výkaz o majetku a záväzkoch,
    Za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie - žiadne
    Za bežné účtovné obdobie - aktuálne stavy k 31.12.2012

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    jdobra Pozri príspevok
    Minulé roky som podávala daňové priznania podľa paušálnych výdavkov, teraz, keďže som bola za rok 2012 v strate, chcem podať daňové priznanie podľa skutočných výdavkov. Aké počiatočné cifry mám teraz, teda za rok 2012, uviesť vo Výkaze o majetku a záväzkoch a vo Výkaze o príjmoch a výdavkoch, keď som doteraz za všetky predchádzajúce roky išla len podľa paušálnych výdavkov a nikdy predtým som žiadne Výkazy o majetku a záväzkoch a Výkazy o príjmoch a výdavkoch nerobila a ani som ich neodovzdávala na daňovom úrade? Vopred ďakujem za každú dobrú radu. Jana
    Mala si aj zamestnancov? Ak nie, tak môžeš si urobiť daňovú evidenciu a žiadne výkazy ti k tomu netreba.

    jdobra je offline (nepripojený) jdobra

    jdobra
    Nie, nemala som žiadnych zamestnancov. Od začiatku podnikania robím všetko sama. Čo sa týka spomenutej daňovej evidencie, nie som si celkom istá, aký je presne rozdiel medzi daňovou evidenciou a účtovaním v sústave jednoduchého účtovníctva. Vediem si štandardný peňažný denník a niekde som sa dočítala, že ak chcem podať daňové priznanie podľa skutočných výdavkov a účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva, tak k daňovému priznaniu typu „B“ musím priložiť účtovný Výkaz o príjmoch a výdavkoch a účtovný Výkaz o majetku a záväzkoch. Ale teraz som asi splietla dve veci, že?

    jdobra je offline (nepripojený) jdobra

    jdobra
    Ďakujem, práve túto informáciu som potrebovala. Ak teda dobre rozumiem, za bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie (teda do 31. 12. 2011) dám do výkazu o majetku a záväzkoch nulu, aj keď nejaký majetok som do 31. 12. 2011 mala, ten som však nadobudla v čase, keď som podávala daňové priznania podľa paušálnych výdavkov, takže sa akoby neráta. Rozumiem tomu dobre?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    jdobra Pozri príspevok
    Nie, nemala som žiadnych zamestnancov. Od začiatku podnikania robím všetko sama. Čo sa týka spomenutej daňovej evidencie, nie som si celkom istá, aký je presne rozdiel medzi daňovou evidenciou a účtovaním v sústave jednoduchého účtovníctva. Vediem si štandardný peňažný denník a niekde som sa dočítala, že ak chcem podať daňové priznanie podľa skutočných výdavkov a účtujem v sústave jednoduchého účtovníctva, tak k daňovému priznaniu typu „B“ musím priložiť účtovný Výkaz o príjmoch a výdavkoch a účtovný Výkaz o majetku a záväzkoch. Ale teraz som asi splietla dve veci, že?
    Forma a spôsob vedenia daňovej evidencie je ponechaná na podnikateľa (nie je záväzne stanovená). Viď príspevok nižšie:
    Vedenie daňovej evidencie - podnikajte.sk

    Ináč, ja to robím tak, že zaúčtujem všetko do peŇ. denníka, ale v DP vyznačím, že som viedla daňovú evidenciu a tým pádom nemusím robiť žiadne inventarizácie a výkazy.

    Výkaz o príjmoch a výdavkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.