Zavrieť

Porady

Súrne pomoc! Odobrali mi aktivačný príspevok + otázka o PN

Dobrý deň prajem.


Nevedela som, na koho sa obrátiť. Doteraz mi nikto nevedel pomôcť. V máji roku 2012 som sa po dlhodobej evidencii na úrade práce zamestnala na dobu určitú. Mzda v hrubom je 353eur mesačne. Vznikol mi nárok na aktivačný príspevok na pol roka. Bohužiaľ som hneď v júni bola PN, ale ani nie týždeň. Príspevok mi odobrali s odôvodnením, že výška mojej mzdy nedosiahla výšku minima a to je podmienka na nárok na AP. Prosím vás, je to pravda? Ja som predsa nemala dovolenku, ale len PN a nie z vlastnej viny, ako je možné, že čím menej zarobím, tým viac nemám nárok na príspevok po zamestnaní?

A ešte sa potrebujem spýtať, ako je to s PN? Prečo mi rátajú aj víkend, keď víkend normálne nepracujem? A keď mi ho už rátajú, mám ho mať platený? Lebo už 2 mesiace nemám výplatnú pásku a začína ma to štvať, robia si čo chcú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arwen1234 je offline (nepripojený) arwen1234

    arwen1234
    Nechapem. Takze mam sobotu a nedelu platenu, aj ked vikend normalne nerobim? A ako to je ak je PN dlhsia ako 5 dni? Prvych 5 dni je 25percent a od 6dna 50?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    arwen1234 Pozri príspevok
    Nechapem. Takze mam sobotu a nedelu platenu, aj ked vikend normalne nerobim? A ako to je ak je PN dlhsia ako 5 dni? Prvych 5 dni je 25percent a od 6dna 50?
    prvé 3 dni 25%

    ....a prvých 10 dní platí zamestnávateľ. Od 11. dňa Ti PN platí sociálna poisťovňa

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    arwen1234 Pozri príspevok
    Nechapem. Takze mam sobotu a nedelu platenu, aj ked vikend normalne nerobim??
    ANO, nemocenske davky idu ajcez So a Ne.

    Súrne pomoc! Odobrali mi aktivačný príspevok + otázka o PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.