Zavrieť

Porady

s.r.o

Ahojte,

pri s.r.o. je mozne mat pausalne naklady alebo musi byt podvojne uctovnictvo?

Z praxe skusenych uctovniciek je cena za podvojne uctovnictvo vs. jednoduche uctovnictvo rovnaka pri zmene len uctovnictva, aspon orientacne?

Dakujem.

M.
Naposledy upravil mio001 : 04.03.13 at 08:28
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zákon o účtovníctve, pre právnickú osobu s.r.o. jedine podvojné účtovníctvo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety

    § 15

    Sadzba dane
    Ak tento zákon neustanovuje inak, sadzba dane zo základu dane

    a) fyzickej osoby zisteného podľa § 4 je
    1. 19 % z tej časti základu dane, ktorá nepresiahne 176,8-násobok sumy platného životného minima vrátane,
    2. 25 % z tej časti základu dane, ktorá presiahne 176,8-násobok platného životného minima,

    b) právnickej osoby zníženého o daňovú stratu je 23 %.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    Podvojne uctovnictvo sa vykonava za kazdy kvartal alebo staci rocne?

    Ake su tam povinnosti?

    Dakujem.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Podľa počtu dokladov, podľa toho, ako často chce mať majiteľ s.r.o.prehľad o svojej činnosti, ako si chce riešiť daňovú optimalizáciu - ináč stačí aj raz ročne.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    To znamena, ze ked teraz ako SZCO mi vyhovuje platit dan z prijmu raz za rok a po zmene na s.r.o. nepocitam s nejakym rozdielom prijmov tak to bude to iste co sa tyka dane z prijmu?

    Napr. ked bude prijem 10.000 a naklady 10.000 tak ziadna dan, ok?

    Dakujem.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    mio001 Pozri príspevok
    To znamena, ze ked teraz ako SZCO mi vyhovuje platit dan z prijmu raz za rok a po zmene na s.r.o. nepocitam s nejakym rozdielom prijmov tak to bude to iste co sa tyka dane z prijmu?

    Napr. ked bude prijem 10.000 a naklady 10.000 tak ziadna dan, ok?

    Dakujem.
    Áno aj nie. Daň z príjmu sa platí raz ročne fyzické aj právnické osoby, ale podľa výšky daňovej povinnosti z predošlého roku sa platia preddavky na daň z príjmu. Právnické osoby majú od roku 2013 daň vo výške 23 %.
    Náklady 10 tis. a výnosy 10 tis . áno, ak sú daňovo uznané, tak žiadna daň.

    mio001 je offline (nepripojený) mio001

    mio001
    "Právnické osoby majú od roku 2013 daň vo výške 23 %"

    FO maju dan z prijmu stale 19%?

    D.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Predpokladám, že vyššie položené otázky pochádzajú od bývalého živnostníka (szčo), ktorému niekto nahovoril, že je lepšie prejsť na s.r.o., a to len z hľadiska odvodovej povinnosti. Samozrejme, že ostatné náležitosti, ako povinnosť viesť podvojné účtovníctvo, žiadne paušálne výdajky, a od 1.1.2013 vyššia sadzba dane neboli patrične objasnené, a bezhlavo sa išlo zakladať s.r.o.
    Ja by som mala jednu otazku k teme s.r.o. Nova sro cka vzniknuta od 11/2012. Nemal prijem presahujuci 1822,37 EUR . mam povinnost podat danove priznanie alebo staci na danovy urad zaslat len oznamenie o tom ze mi nevznika povinnost podat danove priznanie?
    dakujem za odpoved

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zrejme si pletieš daňovníka FO s daňovníkom PO. Ako PO máš povinnosť podania DP.

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    Ja sa chcem spýtať že keď PO s.r.o. bola založená v 10/2012 amá príjem len 634 € daňové podať musí
    to mi je jasné a nemá žiadné náklady ten príjem sa musí normálne zdaniť výškou 19 % ???????.
    Konateľovi sa to nezdá že musí zaplatiť 120 € dane. Ale inak to nejde ???????

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Ste si istí, že nemá žiadne náklady? Veď len so založením a vznikom spoločnosti sú spojené súdne a správne poplatky...

    batorek je offline (nepripojený) batorek

    batorek
    práveže on nemá žiadné doklady o tom niekto mu to vybavoval a nedal mu o ničom účet.
    Ja viem , že by mal mať o tom doklady. čo stým teraz urobím to bez nákladov a vypočítam mu daň.
    už sanedá nič robiť lebo včera to doniesol a zajtra to treba podať.
    Asi ma z neho porazí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.