Zavrieť

Porady

točenie hlavy a kalorimetrické vyšetrenie

neviete mi poradiť, kde sa robí toto vyšetrenie? často sa mi točí hlava a toto vyšetrenie ukáže, či nie sú porušené rovnovážne centrá v hlave
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
http://www.centrumvittore.cz/net/ind...luby&Itemid=81
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja idem s tymto problemom na vestibularne vysetrenie....len mne ako bonus aj sumi-huci v uchu...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
Ja idem s tymto problemom na vestibularne vysetrenie....len mne ako bonus aj sumi-huci v uchu...
Lujza,potom napíš,toto ma zaujíma,mňa na žiadne špeciálne vyšetrenie neposlali,len na ORL
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
Lujza,potom napíš,toto ma zaujíma,mňa na žiadne špeciálne vyšetrenie neposlali,len na ORL
Oki....ja ako som obv.lekarovi povedala,ze toci sa mi gebula....co som neriesila,myslela som ze to je z krcnej....ale ako som pridala,ze v uchu šumi...tak hned ze nech sa obj.na toto,ale až 25.4....ze iba na antolskej....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
Oki....ja ako som obv.lekarovi povedala,ze toci sa mi gebula....co som neriesila,myslela som ze to je z krcnej....ale ako som pridala,ze v uchu šumi...tak hned ze nech sa obj.na toto,ale až 25.4....ze iba na antolskej....
hm,aha,takže keď nebývam v BA,tak všetky vyšetrenia končia.....pekne...........ORL ma poslal na rtg hlavy,nález negatívny.Bola som aj u neurológa,ten ma poslal na MR,nález negatívny,vypoklonkoval ma....keď som sa pýtala,že čo mám robiť,keď sa nič nenašlo,tak mi povedal,že on sa mnou už zaoberať nebude,keďže vyšetrenie,ktoré on prikázal,bolo negatívne,že mám ísť zase na ORL.No,tak som išla zase na ORL,a tam mi bolo povedané,že pri 99% prípadoch sa nezistí,z čoho to je....čiže sa to ani nedá liečiť.....že keď chcem,môže mi predpísať lieky,ktoré mi ale aj tak nepomôžu alebo že môžem skúsiť ginko....užívam ho dlhodobo,zlepšilo sa to,kupujem bez receptu...A to občasné točenie hlavy mám ASI z nedostatočného prekrvenia toho rovnovážneho "zariadenia" v strednom uchu.Všetky choroby ucha vylúčil,audio bolo v norme.
0 0
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

ja si tiež myslím, že problém bude aj s ušami, mám v nich často zaľahnuté. to vestibulárne vyšetrenie sa dá urobiť aj niekde inde, či len v bratislave?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka Pozri príspevok
hm,aha,takže keď nebývam v BA,tak všetky vyšetrenia končia.....pekne...........ORL ma poslal na rtg hlavy,nález negatívny.Bola som aj u neurológa,ten ma poslal na MR,nález negatívny,vypoklonkoval ma....keď som sa pýtala,že čo mám robiť,keď sa nič nenašlo,tak mi povedal,že on sa mnou už zaoberať nebude,keďže vyšetrenie,ktoré on prikázal,bolo negatívne,že mám ísť zase na ORL.No,tak som išla zase na ORL,a tam mi bolo povedané,že pri 99% prípadoch sa nezistí,z čoho to je....čiže sa to ani nedá liečiť.....že keď chcem,môže mi predpísať lieky,ktoré mi ale aj tak nepomôžu alebo že môžem skúsiť ginko....užívam ho dlhodobo,zlepšilo sa to,kupujem bez receptu...A to občasné točenie hlavy mám ASI z nedostatočného prekrvenia toho rovnovážneho "zariadenia" v strednom uchu.Všetky choroby ucha vylúčil,audio bolo v norme.
neviem, či to je tým....neruším,
neviem či vyrieši môj problém...rozprávala som sa z lekárom ORL...
ja by som sa o to ani nezaujímala, ale nastrašila ma mama....lebo točenie hlavy + šumenie v uchu....mala jej kolegyňa a ona mala diagnostikovaný http://www.zzz.sk/?clanok=2283
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j Pozri príspevok
neviem, či to je tým....neruším,
neviem či vyrieši môj problém...rozprávala som sa z lekárom ORL...
ja by som sa o to ani nezaujímala, ale nastrašila ma mama....lebo točenie hlavy + šumenie v uchu....mala jej kolegyňa a ona mala diagnostikovaný http://www.zzz.sk/?clanok=2283
nestraš.......inak ja som mala najprv tie závrate s pocitom na vracanie,nemohla som ani vstať z postele,lebo ma stále ťahalo na jednu stranu a normálne som sa nevedela udržať na nohách,krútilo ma do strany a padala som.Toto sa mi stalo asi 3-4x,v rozpätí niekoľkých rokov.Bolo to zo slabého prekrvenia toho rovnovážneho aparátu plus možno aj z krčnej chrbtice,keďže z uší nie,ORL povedal,že nevidel nikdy krajšie uši že on vidí väčšinou iba zahnisané a tak .
Šumenie,lepšie povedané,hučanie,lebo mne v tom uchu hučí,sa objavilo až neskôr.Teraz je to omnoho lepšie ako keď to začalo,ale nezbavím sa toho asi nikdy.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

kopretinka Pozri príspevok
hm,aha,takže keď nebývam v BA,tak všetky vyšetrenia končia.....pekne...........ORL ma poslal na rtg hlavy,nález negatívny.Bola som aj u neurológa,ten ma poslal na MR,nález negatívny,vypoklonkoval ma....keď som sa pýtala,že čo mám robiť,keď sa nič nenašlo,tak mi povedal,že on sa mnou už zaoberať nebude,keďže vyšetrenie,ktoré on prikázal,bolo negatívne,že mám ísť zase na ORL.No,tak som išla zase na ORL,a tam mi bolo povedané,že pri 99% prípadoch sa nezistí,z čoho to je....čiže sa to ani nedá liečiť.....že keď chcem,môže mi predpísať lieky,ktoré mi ale aj tak nepomôžu alebo že môžem skúsiť ginko....užívam ho dlhodobo,zlepšilo sa to,kupujem bez receptu...A to občasné točenie hlavy mám ASI z nedostatočného prekrvenia toho rovnovážneho "zariadenia" v strednom uchu.Všetky choroby ucha vylúčil,audio bolo v norme.
Presne toto ja mám už skoro 10 rokov. Ja som mala veľmi silné závrate a nutkanie na vracanie, to že mi hučí v ušiach som brala ako "normálne". Bolo to až také zlé, že som išla na pohotovosť na Antolskú, kde mi hneď urobili nejaké vyšetrenia. Asi som mala šťastie, že tam mal službu práve jeden neurológ, ktorý ma objednal k sebe do ordinácie a keď ma potom poslal na ďalšie vyšetrenia (aj na CT hlavy) a všetko bolo v poriadku, tak mi povedal, že je to nerovnovážny stav vnútorného ucha a predpísal mi Betaserc. Ten mi ozaj pomáha, závrate nemám. V ušiach mi hučí, ale s tým sa asi nedá nič robiť. Že z čoho to je, tak to sa ozaj podľa všetkého nedá zistiť. Môže to byť krčná chrbtica, stres, prechladnutie.... skrátka všeličo. Ja by som sa skúsila opýtať na ten Betaserc, pomáha aj mojej priateľke, ktorá to má ešte horšie ako ja. Ale asi nepomáha každému, lebo občas sa ma pýtajú iní lekári, či mi to ozaj pomáha....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
lujza.j Pozri príspevok
Ja idem s tymto problemom na vestibularne vysetrenie....len mne ako bonus aj sumi-huci v uchu...
veď to je fajn nie? aspoň sa cítiš ako na dovolenke pri mori
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pasuliatko Pozri príspevok
veď to je fajn nie? aspoň sa cítiš ako na dovolenke pri mori
to nie je veľmi smiešne,ak nemôžeš spať.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pasuliatko Pozri príspevok
veď to je fajn nie? aspoň sa cítiš ako na dovolenke pri mori
No ja som to šumenie neriešila....teda som sa snažila si to nevšimat,aj ked je to tažke ked je ticho....je to dosť rušive......ale točenie hlavy take ze keby som sa nemala čoho chytit tak spadnem na zem,tak to je blbe....len vtedy som myslela ze to je z krcnej......az ked som pred mamou nahodou spomenula to šumenie,tak ona hned na mna s menier.syndromom.....len uz sa mi tocila aj po sediačky.....a to bol iny kolotoč...fuj.....dufam ze to nechytim za volantom...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pasuliatko ti za chvíľu napíše že aspoň ušetríš za alkohol
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Nandrolon Pozri príspevok
pasuliatko ti za chvíľu napíše že aspoň ušetríš za alkohol
ale z alkoholu sa hlava točí inak a vieš,že z toho sa vyspíš
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

mne to nemusíš vysvetľovať.... mal som tu jeden dosť osobný príspevok, ale som ho zmazal...
0 0
DarinaB DarinaB

DarinaB je offline (nepripojený) DarinaB

áno, točenie hlavy je 1000x horšie ako bolesť hlavy, nedá sa nijako pomôcť , na ORL mi dali URUTAL a odvtedy ho neprestanem brať, lebo sa bojím závratov , odkedy ho beriem ich nemám
0 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Točenie hlavy je väčšinou príčina zlého postavenia krčných stavcov C1-3 a stuhnutých trapézových svalov. Je to spôsobené zlým držaním tela, nesprávnym fungovaním svalového aparátu. V niektorých prípadoch to môže spôsobovať tlak v ušiach. Pred dvomi rokmi mi hučalo v ušiach, točila sa mi hlava až som z toho vracal (cítil som sa ako opitý), stačila jedna návšteva na ušnom a prefúknutie uší a odvtedy mám pokoj. Nemusel som brať žiadne lieky.
Pri diagnóze Vertigo (točenie hlavy) môže pomôcť cvičenie podľa SM systému. Pomocou tohto cvičenia sa precvičujú svaly, ktoré udržujú vzpriamenú chrbticu a uvoľňujú svaly, ktoré spôsobujú napätie a nesprávne držanie tela. To len v krátkosti. Viac o SM systéme nájdete na webe.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
lujza.j Pozri príspevok
No ja som to šumenie neriešila....teda som sa snažila si to nevšimat,aj ked je to tažke ked je ticho....je to dosť rušive......ale točenie hlavy take ze keby som sa nemala čoho chytit tak spadnem na zem,tak to je blbe....len vtedy som myslela ze to je z krcnej......az ked som pred mamou nahodou spomenula to šumenie,tak ona hned na mna s menier.syndromom.....len uz sa mi tocila aj po sediačky.....a to bol iny kolotoč...fuj.....dufam ze to nechytim za volantom...
veď ano určite je to nepríjemné a treba to riešiť čo najskôr... nie sú to žarty.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
pasuliatko ti za chvíľu napíše že aspoň ušetríš za alkohol
hmmm dobrá myšlienka a nie je tak?
1 1
gymka gymka

gymka je offline (nepripojený) gymka

asi pred hodinou tu bol príspevok, kde jeden pán písal ako sa mu už 16 mesiacov točí hlava. prosím, nemohli by ste sa mi ozvať? buď tu, alebo na súkromnú správu.
dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať