Zavrieť

Porady

dotácia na investičný majetok

Dostali sme z PPA dotáciu na investičný majetok. postup zúčtovania dotácie mi je jasný, pokiaľ sme napr. stroj, ktorý sa odpisuje 4 roky v tom istom roku aj zaradili do užívania.
prijatá dotácia na účet r. 2012 150 000eur 221/347
preúčtovanie na výnosy budúcich období 150 000,- 347/384
rozpustenie dotácie r. 2012 37 500,-(150 000 : 4) 384/648
- Ak by bol stroj kúpený niekedy počas roka, tak samozrejme do výnosov by išla iba tá časť, ktorá sa rovná odpisom


ale čo s dotáciou, ak sme stroj kúpili už v roku 2010, v roku 2010 sme ho zaradili do užívania a riadne odpisovali a dotácia nám prišla na tento stroj v roku 2012.
ako mám tú dotáciu rozpustiť do výnosov, keď za rok 2010 a 2011 sme stroj už odpisovali?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    Alena T. Pozri príspevok
    Dostali sme z PPA dotáciu na investičný majetok. postup zúčtovania dotácie mi je jasný, pokiaľ sme napr. stroj, ktorý sa odpisuje 4 roky v tom istom roku aj zaradili do užívania.
    prijatá dotácia na účet r. 2012 150 000eur 221/347
    preúčtovanie na výnosy budúcich období 150 000,- 347/384
    rozpustenie dotácie r. 2012 37 500,-(150 000 : 4) 384/648
    - Ak by bol stroj kúpený niekedy počas roka, tak samozrejme do výnosov by išla iba tá časť, ktorá sa rovná odpisom


    ale čo s dotáciou, ak sme stroj kúpili už v roku 2010, v roku 2010 sme ho zaradili do užívania a riadne odpisovali a dotácia nám prišla na tento stroj v roku 2012.
    ako mám tú dotáciu rozpustiť do výnosov, keď za rok 2010 a 2011 sme stroj už odpisovali?

    nikto sa s niečím takým nestretol? tie peniaze nám držali, mali sme v kuse kontroly a až potom nám ich pustili, čo trvalo dva roky.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Do výnosov rozpustíš dotáciu vo výške účtovných odpisov za rok 2012 (buď od mesiaca poskytnutia dotácie alebo od nasledujúceho mesiaca, záleží , ako to máte definované v odpisovom pláne, do konca roka 2012).

    Alena T. je offline (nepripojený) Alena T.

    Alena T.
    to áno, ale čo s časťou dotácie, ktorú som mala rozpustiť v roku 2010 a 2011? či sa mi predĺži rozpúšťanie o tieto dva roky? alebo mi to jednoducho prepadne? ale tým pádom mi na účte 384 zostane zostatok.

    Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

    Pestovanie uhoriek Asztalosová
    Dobrý den.
    Mala som taký prípad. Mne projektanti poradili tak, že som v tom roku kedy nám priznali dotáciu od PPA, som tie predchádzajúce roky dala jednorázovo do výnosov a tým sa mi na účte 384 zostatok vyrovnal. V internom doklade som tie roky rozpísala.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Alena T. Pozri príspevok
    to áno, ale čo s časťou dotácie, ktorú som mala rozpustiť v roku 2010 a 2011? či sa mi predĺži rozpúšťanie o tieto dva roky? alebo mi to jednoducho prepadne? ale tým pádom mi na účte 384 zostane zostatok.
    Predľži sa ti rozpúšťanie účtu 384 do výnosov o dva roky.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Asztalosová Pozri príspevok
    Dobrý den.
    Mala som taký prípad. Mne projektanti poradili tak, že som v tom roku kedy nám priznali dotáciu od PPA, som tie predchádzajúce roky dala jednorázovo do výnosov a tým sa mi na účte 384 zostatok vyrovnal. V internom doklade som tie roky rozpísala.
    Nepostupovala si správne, účtovný zápis 346,347/384 si mala zaúčtovať až v tom účtovnom období, kedy ste splnili všetky podmienky na poskytnutie dotácie a predpokladáte, že Vám bude dotácia poskytnutá, ale v žiadnom prípade nie skôr.

    Asztalosová je offline (nepripojený) Asztalosová

    Pestovanie uhoriek Asztalosová
    Áno, účtovala som v tom období kedy sme splnili podmienky. Mne v tom pomáhala účtovníčka projektanta, ona my poradila.

    Sika3008 je offline (nepripojený) Sika3008

    Sika3008
    Dobrý večer,
    neviem sa sama zo sebou dohodnúť či dotácia z mestskej časti na dokončenie prevádzky sa účtuje na 346 (dotácia zo št.rozpočtu) alebo 347 (ost.dotácie).
    Viete mi niekto poradiť?
    Ďakujem.

    dotácia na investičný majetok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.