Zavrieť

Porady

porucha elektriny

Zdravim, neviem ci sa mi tu dostane pomoci, no skusim

Mame doma problem s elektrinou. Dnes nam vypadol prud (chyba je len u nas). Mame stare poistky (take tie biele) Skusackou som zistil ze v 3 z nich nie je prud tak som ich skontroloval, vymenil a odskusal opat skusackou. A teraz uz vsetky "svietia". Lenze problem je ze niektore zasuvky stale nefunguju (napr v kuchyni jedna zasuvka funguje ale druha nie) a takisto niekde nesvieti svetlo, niekde ano.

Potrebujem aspon identifikovat pricinu, na odstranenie problemu, budem vdacny za kazdu radu. Popripade poradit link na forum kde by mi vedeli lepsie pomoct?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tienik je offline (nepripojený) tienik

    tienik
    tak tu popisovany stav - prerusenie PEN vodica sa nepovazuje za poruchu. To je uz totiz havarijny stav a neexistuje bezpecny sposob opravy - musi nasledovat celkova rekonstrukcia rozvodov.
    Ono ten PEN vodic odhorel na najslabsom mieste, to sa opravilo, ale v blizkej dobe bude nasledovat dalsie a dalsie. Takze pokial sa celkom kamaratite zo zivotom a svojou rodinou, hura do vymeny rozvodov.

    PS: nove rozvody budu trojvodicove, kde cez ochranny vodic netecie pracovny prud. Takze tam takto nebezpecna porucha vplyvom pouzivania nemoze nastat.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    ttroman Pozri príspevok
    urob najprv zásuvky
    AKO UROB ??? Okrem dotiahnutia vsetkych skrutiek ( PRI VYSKRUTKOVANYCH POISTKACH ) sa do nicoho nepustaj !!! Prepac, ale podla tvojej otazky nepredpokladam ze mas skusenosti pripadne vzdelanie pre tuto cinnst. Ak ti niekoho v domacnosti ,,natiahne,, pri nespravne zapojenej zasuvke bude uz neskoro.

    speculator1 je offline (nepripojený) speculator1

    speculator1
    felix1 Pozri príspevok
    AKO UROB ??? Okrem dotiahnutia vsetkych skrutiek ( PRI VYSKRUTKOVANYCH POISTKACH ) sa do nicoho nepustaj !!! Prepac, ale podla tvojej otazky nepredpokladam ze mas skusenosti pripadne vzdelanie pre tuto cinnst. Ak ti niekoho v domacnosti ,,natiahne,, pri nespravne zapojenej zasuvke bude uz neskoro.
    Ano samozrejme niesom ziadny odbornik, ale niesom ani vytrety a samozrejme som to neopravoval pod prudom Inak problem je vyrieseny, odpojil sa nulak v tej "rozvodovej krabicke" v izbe alebo ako sa to vola a narobil sarapatu

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    To je veľmi zle ak sa odpojí nulák! je to najhorší a najnebezpečnejší prípad, hlavne ak ide dvoj vodičovú sústavu kde N - PE sú spoločný vodič (Nulák - Zem)
    Pozor hlavne vždy všetky nuláky na trase, vedení, káblových rozvodov, svorkovníc, zásuviek pravidelne kontrolovať. Ak pri takej poruche zapnete nejaký spotrebič nebezpečné napätie sa dostane napr. na kolík zásuvky a na kostru napr. práčky a ak sa súčasne dotknete vane... zle pomyslieť

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Presne tak a ak sú ešte vodiče hliníkove je najvyšší čas, dokonca som mal prípady že PEN bol prerušený už v rozvádzači dokonca v elektromeri pod zablokovaním

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.