Zavrieť

Porady

minimalna mzda a doplatok do nej

Mam zamestnankynu, ktora ma minimalnu mzdu 337,70. Mala vo februari 5 dni dovolenky, teda ma 120 odpracovanych hodin a 40 dni dovolenky. Lenze hruba mzda jej vysla len 330,92 eur. Pri vypocte vyplat mi program napisal, ze bol dosadeny minimalny dovolenkovy priemer 1,941. Je to vypocitane spravne, alebo jej mam dat doplatok do minimalnej mzdy, aby mala hrubu mzdu 337,70? Potrebujem dnes poslat vykazy, preto to potrebujem vediet dost surne. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Mne v oberone tiež počíta takto, ako zadávateľke.
    Pri zvyšovaní minimálnej mzdy väčšinou vyjde dovolenkový priemer nižší, ako minimálna hodinová mzda.
    Ja to neopravujem, aj výkazy posielam v nižšej sume, tak ako program vypočítal.

    lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

    lienka492
    no ved ja som to pochopila tak, ze ten minimalny priemer nemala, tak jej doratala na 1,941, co je minimalna hodinova mzda. Ale ide o to, ci nevadi, ze ma hrubu mzdu mensiu ako je minimalna mzda.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lienka492 Pozri príspevok
    no ved ja som to pochopila tak, ze ten minimalny priemer nemala, tak jej doratala na 1,941, co je minimalna hodinova mzda. Ale ide o to, ci nevadi, ze ma hrubu mzdu mensiu ako je minimalna mzda.
    Pokial má mesačnú mzdu - nevadí.

    lienka492 je offline (nepripojený) lienka492

    lienka492
    to ozaj nevadi, ked je hruba mzda nizsia ako minimalna? myslela som, ze sa to musi sledovat a ked nema tolko, tak spravit doplatok. Ale uz minule som sa tu docitala, ze sa doplatok uz nedava, ale meni sa priemer. Takze este raz, keby mi prisla kontrola, nevadilo by, ze ma hrubu mzdu nizsiu ako je minimalna? mozem to tak nechat a poslat vykazy?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lienka492 Pozri príspevok
    to ozaj nevadi, ked je hruba mzda nizsia ako minimalna? myslela som, ze sa to musi sledovat a ked nema tolko, tak spravit doplatok. Ale uz minule som sa tu docitala, ze sa doplatok uz nedava, ale meni sa priemer. Takze este raz, keby mi prisla kontrola, nevadilo by, ze ma hrubu mzdu nizsiu ako je minimalna? mozem to tak nechat a poslat vykazy?
    Lienka, ešte raz.
    Priemer na dovolenku nemôže byť nižší ako minimálna hodinová mzda.
    Ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou, pri kratšom mesiaci ti nemusí vyjsť minimálna hrubá mzda 337,70€, ak v danom mesiaci čerpá dovolenku. Nerobíš dopočet do minimálnej mesačnej mzdy.

    minimalna mzda a doplatok do nej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.