Zavrieť

Porady

Kto pozná rozprávku o princeznách Pipi, Pipi Lipi a Pipi Lipi Limpimpone?

Kto pozná rozprávku o princeznách Pipi, Pipi Lipi a Pipi Lipi Limpimpone? Viem že ju moje deti pred 25 rokmi počúvali od jedného známeho. Dnes si na ňu nevedia spomenúť a ja by som ju rada rozprávala svojim vnučkám. Našla som nejaké pripomienky na internete, ale nikde nebol text. Zatiaľ si rozprávku vymýšľam, ale vôbec neviem ako sa volali tí princovia, ktorí si princezné zobrali za ženy. Ďakujem múzejka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Skúsim sa na to podujať, má to už možno aj 100 rokov, nie je to rozprávka ale taká povedačka, aspoň verzia, čo sme si doma cvičili jazyky- :
    Žili - byli tri Japonci: Jaksn, Jaksn Draksn, Jaksn Draksn zóny.
    Žili - byli tri Japonky: Cipi, Cipi Lipi, Cipi lipi limpimpóny.
    Tak sa všetci oženili: Jaksn s Cipi, Jaksn Draksn s Cipi Lipi, Jaksn Draksn Zóny s Cipi lipi Limpimpóny.

    Je to toto to?

    MMB je offline (nepripojený) MMB

    MMB
    Ďakujem,
    je to z malými úpravami ono, ale to je na individuálnom prístupe. Po troch rokoch konečne nejaká odozva. Skúšala som to po celom internete a včera ma napadla Porada. Je to super stránka, navštevujem ju na daňových a účtovných témach a zatiaľ mi vždy pomohla, alebo som sa dozvedela niečo zaujímavé. Čo všetko sa tu dá zistiť som netušila. Ak máš aj iné riekanky môžeš ich zverejniť. Určite sa potešia viacerí. Ešte raz srdečná vďaka. Múzejka

    Rybka001 je offline (nepripojený) Rybka001

    Rybka001
    Ja ju poznám od mamy... Myslela som, že si ju vymyslela rozprávam ju teraz mojej malej a len tak zo zvedavosti som ju dala do googlu a našla som túto stránku.....Ja to poznám ako Pipi, Pipilipi, a Pipilipiponpampone... a vzali si princov Popo, Popolopo,Popolopoponpanpone... A rozprávku začínam klasicky za 7 horami za 7 dolami .... A keď malá nezaspí tak pokračujem,že Pipi a Popo mali syna Lipi .../Lipilipi,Lipilipiponpampone/...dám tam písmenko, ktoré ma napadne . Pozdravujem a prajem krásne leto
    A ja som hľadala a našla i toto
    Meduška (večerníček)
    Vyšlo slnko spoza hory
    zaplašilo tieň
    zotreli si lúčne kvety z bielych očí tieň
    sadli vtáky na kríčky
    vietor zmetá cestičky
    zobuďte sa chrobáčiky začína sa deň
    Sadlo slnko unavené
    prestalo už hriať
    prestali sa biele kvety na nebíčko smiať
    stíchla voda v potoku
    čaká nôcku hlbokú
    choďte domov chrobáčiky pôjdeme už spať
    Naposledy upravil Rybka001 : 22.07.14 at 22:03

    Kto pozná rozprávku o princeznách Pipi, Pipi Lipi a Pipi Lipi Limpimpone?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.