Zavrieť

Porady

vyplatenie podielu na zisku

Ahojte ako je to s vyplatením podielov na zisku ešte za rok 2009 vyplatené v roku 2013, treba platiť odvody a daň a ako sa to zúčtuje? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Príjem Neovplyvňujúci Základ Dane

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, ani jedno ani druhé. A ako sa účtuje? Najprv zaúčtuješ predpis 431/364 a potom samotné vyrovnanie záv. 364/221,211. ALe žeby takéto veci nevedel samostatný účtovník? To sa mi nezdá.

    miška06 je offline (nepripojený) miška06

    miška06
    Ďakujem pravda je, že ešte tieto veci som neúčtovala, aj keď som si to pozrela, chcela som sa uistiť, či to mám v poriadku.

    zamborskyjan je offline (nepripojený) zamborskyjan

    zamborskyjan
    Dobrý deň, mám otázku , syn si založil živnosť , založil si podnikateľský € účet , na ktorý chceme ako rodičia mu prispievať 170 €/mesačne, z ktorého by si p
    latil zdravotné poistenie. Otázka : príjem by sa považoval ako príjem z podnikania, alebo by si ho mohol dať ako vklad do podnikania ? ďakujem za odpovede.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zamborskyjan Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám otázku , syn si založil živnosť , založil si podnikateľský € účet , na ktorý chceme ako rodičia mu prispievať 170 €/mesačne, z ktorého by si p
    latil zdravotné poistenie. Otázka : príjem by sa považoval ako príjem z podnikania, alebo by si ho mohol dať ako vklad do podnikania ? ďakujem za odpovede.
    Príjem by bol PNZD.

    vyplatenie podielu na zisku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.