Zavrieť

Porady

Deliaca mreža N1 zapísaná v TP, ale nie je namontovaná??

Mám malý problém, kúpil som auto kategórie N1, ktoré má zapísanú pevnú deliacu priečku v techničáku, ale fyzicky tam nie je ...auto už je odhlásené na mňa, čiže plynie lehota na prihlásenie...čo teraz? mám ísť s tým na úrad dopravy, aj keď auto nie je plne moje? ako ho prihlásil predošlý majiteľ pred pol rokom bez toho? čo to je za štát to....
moba79 ako si nakoniec dopadol ja mam podobny problem teraz tak by ma potešila tvoja odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Deliaca mreža, ktorá služila v osobných vozidlach kategórie N1 na oddelenie priestoru sedadlovej časti od časti na prevoz nákladu, môže byť od marca 2012 demontovaná bez väčších komplikácií. Na základe návrhu bol doplnený zákon 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách. Doplnenie sa týka technickej úpravy len vozidiel s označením N1, ktoré je odvodené od vozidiel typu M1. Doteraz bolo pre demontáž potrebné hlavne silné odhodlanie a veľa času stráveného pri študovaní administratívy. Bez žiadosti o prestavbu z kategórie N1 na M1, ktorá zahŕňala celý rad "papierovačiek" a poplatkov, to totiž nebolo možné. V súčasnosti stačí požiadať príslušný Obvodný úrad o zrušenie zápisu deliacej mreže v technickom osvedčení II a do 15 dní túto zmenu ohlásiť aj na Dopravnom inšpektoráte, kde je vozidlo zaevidované. Dôležité je podotknúť, že nedochádza ku zmene kategórie z N1 na M1. Pokiaľ v technickom osvedčení nie je uvedený zápis o deliacej mreže, môžu ju majitelia demontovať bez starostí.
    Postup by mal byť nasledovný. Keďže auto je už odhlásené, prihlás si ho na seba. Potom choď na príslušný OÚ a tam si daj zrušiť mriežku. Alebo, ak je predávajúci prístupný, nech to absolvuje sám. Vlastne by to mal absolvovať predávajúci, keď ti nevie dodať mriežku. Skús sa s ním dohodnúť.

    IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

    IvanPK
    odhlásením si už vlastník a držiteľ vozidla,(ty máš včetky práva a povinnosti držiteľa vozidla v zmysle zákona č.8, ty ho musíš prihlásiť na značky vo svojom okrese na DI, ak budeš mať auto prihlásené potom zajdeš na obvodný úrad dopravy, kde požiadaš o zrušenie zápisu o deliacej mriežke, vydajú ti nový TP a potom zajdeš zase na DI kde je auto evidované a požiadaš o zápis nových údajov...je to choré ale je to tak...ak je auto v polomŕtvej evidencii (odhásené - neprihlásené) obvodný úrad nemôže vykonanť ziadnu zmenu v TP.....


    neviem prečo to nerobia na dopravnom inšpektoráte.....choré....

    TaxiQar je offline (nepripojený) TaxiQar

    TaxiQar
    hlavne sa bojím toho, že si to obhliadajúci policajt všimne, že tam ta mreža fyzicky nie je, ale je v TP písaná....ako do čerta spravil majiteľ STK deň pred predajom? A nemá chybu, spravím prepis, potom na DÚ, nový techničák opäť a zas na OR PZ....debilná sprostá birokracia

    Peter 18 je offline (nepripojený) Peter 18

    Peter 18
    Ak by niekto ešte zablúdil do tejto témy, tak len ohľadne otázky od moba79 odpovedám, že ja som bol nedávno na obhliadku auta s mriežkou zapísanou v TP a tam fyzicky bez nej a všetko prebehlo ok. Ani sa na to nepýtali.

    Deliaca mreža N1 zapísaná v TP, ale nie je namontovaná??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.