Zavrieť

Porady

Aka max.prip.min.teplota vody ma ist do podlahoveho kurenia

Mam kotol kondenzacny viessmann vitodens 100+ 120l zasobnik podkrovie 6 radiatorov prizemie cca 80-90m2 podlahove kurenie 6 okruhov cerpadlo na cirkulaciu.Pytam sa aka teplota ma byt nastavena na kotli aka ma rist k podlahovke k rozdelovacu a aka teplota ma cirkulovat v okruhu pripadne aka ma odchadzat.poprosim maximalna teplota aby som neublizil kotlu ani podlahovke dlazbe atd.Vsetko co je vlastne doporucene z vašich skusenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    to máš jedno nastav pracovnú teplotu kotla podľa návodu a na štvorcestnom si nastav bude mechanicky alebo cez ekviterm ja mám priemerne 35-39 o C, na radiátory musíš mať zvláštnu vetvu ktorá je podstatne teplejšia(je to vlastne priamy výstup z kotla)

    Vladi87 je offline (nepripojený) Vladi87

    Vladi87
    V návode na môj kotol Buderus s možnosťou rozšírenia na podlahové kúrenie (ktoré ale nemám) je upozornenie, že teplota vody v trubkách podlahového kúrenia by nemala prekročiť 40°C.
    Kotlu asi neublížiš, aspoň ten môj znesie aj 90°C, ale skôr tým trubkám podlahovky

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Trubky by to zniesli, videl som ako v Poľsku tie trubky používajú namiesto trubiek k radiátorom. Ale betón a dlaždice vy určite popraskaly a podlaha by pálila. Bol som v takom dome kde mal asi vyššiu teplotu a bolo to nepríjemné.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    deane7 Pozri príspevok
    Trubky by to zniesli, videl som ako v Poľsku tie trubky používajú namiesto trubiek k radiátorom. Ale betón a dlaždice vy určite popraskaly a podlaha by pálila. Bol som v takom dome kde mal asi vyššiu teplotu a bolo to nepríjemné.
    preto musí byť dom s čo najmenšími tepelnými stratami.
    deane7 To by v dnešnej dobe malo byť samozrejmé.
    pavol54 preto ťa podlaha pálila lebo boli vysoké tepelné straty

    Aka max.prip.min.teplota vody ma ist do podlahoveho kurenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.